Z tábora Anglie po penaltovém rozstřelu: Domů se nám rozhodně ještě nechce

Z tábora Anglie po penaltovém rozstřelu: Domů se nám rozhodně ještě nechce

Albion zažil v úterý večer infarktový závěr osmifinále s Kolumbií. Svěřenci kouče Southgatea vedli díky penaltě Kanea, ale nakonec jihoamerický soupeř srovnal stav a ani prodloužení vítěze nenabídlo. Následoval penaltový rozstřel, který je vždy loterií, ale Anglie z něj vzešla jako vítěz, i když se zdálo, že je vše ztraceno.

Rozhodující kop měl na svých kopačkách Eric Dier a nemýlil se. Následovala euforie, která se však u fanoušků čekala o více jak půl hodiny dříve. Už se viděli, jak půjdou slavit do ruských hospod, ale museli si počkat. Když navíc svou šanci zahodil Henderson, bylo zle.

„Předem jsem přece prohlašoval, že to pro nás bude zápas desetiletí. Vytvořili jsme vlastní příběh a vlastní dějiny. Postup jsme si ale zasloužili, protože jsme devadesát minut hráli dobře a po celou partii s Jihoameričany prokázali odolnost a zachovali klid. Bylo to moc a moc důležité po zklamání, které jsme zažili zinkasované brance v nastavení,“ nechal se slyšet kouč Albionu po zápase, který ukončil 22 let dlouhou penaltovou mizérii této země na mezinárodní scéně.

„Hráči tentokrát při penaltách zachovali klid, neboť si všichni uvědomovali, jak zvláštní moment pro nás rozstřel představuje. Domů se nám ještě rozhodně nechce. O to víc se mně nechce domů, protože nás čeká Švédsko, proti němuž máme také co napravovat," dodal Southgate, který v další fázi turnaje čeká severská země, která vyřadila Švýcarsko. A na Ostrovech žijí fanoušci dále svůj sen, že jejich hvězdy přivezou domů cennou trofej.