Slovácku se vrací nejlepší střelec, jehož po dlouhé době nic nebolí

Brzy dvaadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc byl v minulé sezoně s osmi brankami nejlepším střelcem Slovácka a to i přesto, že hrál téměř celý ročník se zdravotními problémy a vlastně ho ani nedokončil.

Slovácku se vrací nejlepší střelec, jehož po dlouhé době nic nebolí

"Chtěl jsem dát víc gólů. Myslím, že kdyby mě tělo tak dlouho nebolelo, něco navíc bych snad dal," uvedl na serveru idnes.cz kolega Kuchty, Navrátila, Daníška, Sadílka, Reinberka a spol.

Českého reprezentanta do jednadvaceti let brzdily obě třísla i záda. "Už to nešlo. Bylo to strašné. Už jsem nevěděl, co mám doma dělat, nic mi nepomáhalo. Hrál jsem, ale ani jsem pořádně nemohl vystřelit, bylo to nanic," přiznal na stránkách idnes.cz svěřenec kouče Korduly.

Dva týdny zpět nastoupil poprvé za juniorku a hned zazářil dvěma přesnými zásahy. "To jsem ještě ani pořádně nemohl běhat, fyzičku jsem moc neměl, tak jsem víceméně jen stál v šestnáctce, balóny se ke mně nějak dostaly, tak jsem do nich kopl. Měl jsem hrát třicet minut, ale zranil se jeden spoluhráč, tak už jsem tam šel ke konci prvního poločasu. Trenér se mě ptal, jestli to vydržím. Řekl jsem, že jo. Ale po těch asi třech minutách už jsem o přestávce zase chtěl střídat, v tom vedru už jsem nemohl," prozradil mladý střelec, který už se ve druhém utkání za juniorku cítil mnohem lépe.

Svůj premiérový start v novém ročníku 2018/2019 si je připraven připsat již v neděli proti Sigmě. "Po dlouhé době mě nic nebolí. Jsem šťastný. Se základní sestavou ale radši nepočítám, ale nevím, záleží to na trenérovi. Snad dám gól," uzavřel optimisticky naladěný odchovanec klubu z Uherského Hradiště.