Ondrášek je v Ekstraklase opět vidět. Vévodí střelcům, minulý měsíc byl nejlepší ze všech a Wisla i díky němu hraje o titul

Ondrášek je v Ekstraklase opět vidět. Vévodí střelcům, minulý měsíc byl nejlepší ze všech a Wisla i díky němu hraje o titul

Ostřílený útočník Zdeněk Ondrášek byl vyhlášen nejlepším hráčem polské Ekstraklasy za minulý měsíc. Devětadvacetiletý hráč triumfoval v anketě, o které rozhodují kapitáni polských prvoligových mužstev a jejich pozornost si vysloužil čtyřmi brankami ve čtyřech zápasech.

I díky jeho příspěvkům se Wisla zařadila do špičky a je na průběžné druhé pozici s tříbodovým odstupem na vedoucí Lechii Gdaňsk, která dosud nenašla jako jediná přemožitele.

Aktuálně, tedy po sedmi odehraných kolech, má někdejší snajpr Čáslavi, Českých Budějovic či Tromsö na kontě šest přesných zásahů a dělí se o první místo v tabulce nejlepších kanonýrů s Ricardinhem, jenž pálí za Plock.

Produktivně vyrovnal svůj krakowský rekord a zřejmě ho nebude mít problém překonat. Dojít k tomu může hned v příštím kole, které nabídne šlágr prvního s druhým. Na půdu třináctinásobného polského šampiona totiž zavítá v sobotu 15. září právě Lechie, jejíž svatyni hájí zkušený slovenský brankář Dušan Kuciak.

Ondrášek, jenž je doma na stadion Miejski im. Henryka pro více než 33 tisíc diváků od úvodu roku 2016, mimochodem ovládl i dvě ze tří anket, o kterých rozhodovali fanoušci.

V posledním hlasování se radoval z prvenství třiatřicetiletý Michal Papadopulos z Piastu Gliwice, který zahájil sezonu dvěma přesnými zásahy.