Nalezne Čech v kabině Arsenalu krajana? Vedení se začalo zajímat o náhradu za Welbecka

Nalezne Čech v kabině Arsenalu krajana? Vedení se začalo zajímat o náhradu za Welbecka

Podle posledních informací z Londýna by nemusel být brankář Petr Čech jediným našim hráčem na Emirates. Do Arsenalu by mohl v lednu zamířit také Patrik Schick, který by vyplnil mezeru v kádru. Na jeho dostupnost se již dotazoval jiný ostrovní celek Crystal Palace, ale zájem se line také ze Španělska a Itálie.

Třínásobný reprezentační střelec byl v uplynulých dnech spojován například se Sevillou či Valladoidem. Pokud by zůstal v Serii A, nabízela se možnost zkusit své štěstí v Boloni, Parmě nebo Udine. Arsenal však představuje zdaleka nejzvučnější adresu, kde by mohl sbírat cenné zkušenosti. Podle posledních informací by se jednalo o půlroční hostování.

Londýnský gigant hledá náhradu za Dannyho Wellbecka, který se vážně zranil ve čtvrtek v utkání Evropské ligy proti Sportingu Lisabon. Zápas, který nakonec skončil bez branek, zkušený anglický legionář nedokončil a musel být z hrací plochy odnesen na nosítkách. Později byl diagnostikován zlomený kotník a absence do konce této sezóny.

Dvaadvacetiletý forvard by mohl podle italského listu Corriere dello Sport zamířit na Ostrovy na hostování, neboť Římané nechtějí svůj loňský honosný nákup prodávat. Ze Sampdorie jej vykoupili za 991 milionů korun a zatím čekají, zda se dokáže prosadit v základní sestavě. V uplynulé sezóně však Schick často trávil čas na marodce a vstřelil jen dvě branky. V této sezóně naskočil do pěti utkání Serii A, ale střelecky se neprosadil.

Z Emirates by mohl opačným směrem putovat velšský záložník Aaron Ramsey, kterému po této sezóně končí v Arsenalu smlouva. Hráč se zatím nerozhodl kontrakt prodloužit, proto by mohl být v létě k mání zdarma. Pokud by došlo k přestupu v lednu, získal by anglický klub z jeho odchodu alespoň něco málo.