Pulkrab: Bylo vidět, že terén kolem penalty se trhal. Proto taky tolik hráčů minulo

OBSAHUJE OHLASY

Po téměř dvou měsících se do branky Sparty postavil náhradní letenský gólman Milan Heča, jenž v osmifinálovém klání MOL Cupu proti domácí Opavě udržel v základní hrací době i prodloužení čisté konto a v penaltách pak pomohl Spartě k postupu mezi nejlepších osm klubů poháru.

Pulkrab: Bylo vidět, že terén kolem penalty se trhal. Proto taky tolik hráčů minulo

"Práce v zápase jsem moc neměl. Musel jsem se sám udržovat, protože byla velká zima. Při penaltách taky. Měli jsme některé hráče nachytané, ale některé jsme neviděli. Tři střelce jsem věděl, čekal jsem, že to Smola kopne takhle a na míč jsem si šáhl. Ostatní mířili vedle," vrátil se k rozstřelu kolega Stanciua, Kangy, Frýdka a spol.

A co dění před penaltovým rozuzlením? "Chyběl tomu gól a na to, že se hrálo prodloužení, bylo těch šancí docela málo. My jsme neměli moc vyložených šancí, byly nějaké střely, ale bylo jich málo. Takticky to uhráli dobře. Byli na nás připravení, ale my jsme jim to taky umožnili. Občas jsme byli zbrklí a usnadnili jsme jim to," hodnotil duel bývalý strážce svatyně Slovácka, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Ačkoliv se pohár nebere tak úplně vážně, je to místenka do Evropské ligy a Sparta v něm má ty nejvyšší ambice. "My bereme pohár vážně. Je to další trofej a je to blízko do Evropy. Pohár chceme vyhrát," ubezpečil fanoušky sedmadvacetiletý brankář, jenž dorazil na Letnou letos v létě.

V průběhu utkání šel do hry také Matěj Pulkrab, podle kterého hrál slezský tým velmi disciplinovaně. "Na konci druhé půle i celé prodloužení už potom nemohli. My jsme dobře zakládali útoky a to je hodně uběhalo. Pak tam přišel čerstvý Smola, ten začal souboje vyhrávat. Myslím, že v závěru bylo taky důležité, že jsme je do ničeho nepouštěli. My jsme všichni chtěli, aby skončil co nejrychleji. Oba tábory. Byla fakt ukrutná zima. Naštěstí to skončilo dobře pro nás. Bylo vidět, že terén kolem penalty se trhal. Proto taky tolik hráčů minulo. My jsme to naštěstí zvládli i proti celému stadionu, který pískal," doplnil na webu sparta.cz jednadvacetiletý snajpr.

Ten obvykle penalty nezahrává. Na tréninku je však zkouší často a stejně jako Martin Frýdek, Golgol Mebrahtu či Guélor Kanga se mu podařilo proměnit. "On nemá emoce. On si tak věří, že si nepřipouští žádný neúspěch. Takže je úplně v klidu. Já jsem si ho taky nepřipustil a dobře to dopadlo. Do penalty jsem nedával tolik síly, takže jsem přestřelit nemohl. Byla to vlastně moje první penalta v chlapech v životě," přiznal stránkami sparta.cz citovaný odchovanec slavného "S" s krátkou libereckou minulostí.