Manchester City i Arsenal vábí na ostrovy objev z LaLigy...

Manchester City i Arsenal vábí na ostrovy objev z LaLigy...

Héctor Junior Firpo Adamés. Že vám to jméno nic neříká? S tím si nic nedělejte, tento dvaadvacetiletý levý obránce vyletěl jako raketa až letos. Kmenový hráč Betisu Sevilla nastupuje pravidelně jak ve španělské La Lize, tak v Evropské lize. Není divu, že si ho všiml už i kouč španělské jednadvacítky Luis de la Fuente a během Firpovo debutu za jednadvacítku Španělsko zvítězilo 3:0. 

Junior Firpo je ale rodákem ze Santo Domingo, hlavního města Dominikánské republiky. V seniorské reprezentaci tedy ještě může reprezentovat tuto karibskou zemi. Firpo přišel do Betisu Sevilla v roce 2014 jako osmnáctiletý. Dlouho to vypadalo, že bude pouze průměrným dorostencem. Od roku 2015 až do letoška nastupoval pouze za "béčko" Betisu a ani v něm nijak nevynikal.

V půlce února letošního roku však debutoval za první tým Betisu Sevilla ve španělské La Lize proti La Coruně a stal se tak historicky prvním hráčem, narozeným v Dominikánské republice, jenž se ve španělské nejvyšší soutěži objevil. Na hřišti navíc patřil mezi nejlepší hráče a do sestavy se tedy dostával čím dál častěji. Na podzim už patří dokonce mezi nejdůležitější hráče týmu.

A to nenechalo chladné manažery v Anglii. Podle španělského deníku AS už se na něj dotazoval Manchester City a Arsenal. Zájem mají údajně také Crystal Palace a Newcastle United. Podle zdrojů AS za něj však Betis chce až 45 milionů britsých liber. Anglická média Juniora Firpa připodobňují ke Gabrielu Jesusovi, tedy jednom z mála zapomenutých talentů, kteří pronikli do seniorské kategorie až v pozdějším věku.