Ledecký opustí Budějovice pouze za sumu, jež klub obrátí naruby. Kovaľ a Helešic však na jihu pokračovat nemusí...

Ledecký opustí Budějovice pouze za sumu, jež klub obrátí  naruby. Kovaľ a Helešic však na jihu pokračovat nemusí...

Aktuálním druholigovým lídrem a tedy i největším favoritem na postup mezi elitu jsou České Budějovice. Trenér Dynama David Horejš by si přál udržet kádr i pro jarní část. Bude to problém, nebo ne?

Odpověď přinesl generální manažer jihočeské značky Martin Vozábal, který zmínil nejlepšího střelce soutěže Davida Ledeckého, jenž přetavil čtrnáct podzimních vystoupení v 10 přesných zásahů, čímž překonal i další známé tváře FNL Mageru, Hadaščoka či Petráně...

"Nabídky na hráče nemáme. Možná tím, že se ještě nedávno hrála liga. Nějaký dotaz od agentů byl na Ledeckého. Tam jsme s nabízenou cenou diametrálně jinde, než bychom si představovali. Ale my cenu u Ledeckého vlastně nechceme ani řešit. Řekli jsme si, že chceme hrát o postup. A upřímně říkám, že nevím, kolik by nám za něj museli nabídnout, abychom upřednostnili peníze před sportovní stránkou. Musela by to být částka, která klub obrátí naruby. Myslím si, že v zimě neodejde. Neříkám, že pak v létě ho budeme násilím držet, když někdo přijde a nabídne nám dobré podmínky. Přivedli jsme ho za nula, pomohl nám a může jít jinam. Je to takový koloběh, který se opakuje každým rokem. Naposledy u Mashikeho," připomněl tranfer do Liberce funkcionář.

A co další současné opory? Jistotu pokračování nemají například čtyřiadvacetiletý slovenský záložník Robert  Kovaľ nebo o dva roky mladší obránce Matěj Helešic.

"Končí nám hostování z Dukly u Roberta Kovaľa. Přípravu začne v Dukle, tam jsme zatím shodu nenašli a jsme domluvení, že budeme jednat. Ale to, že začne v Dukle, neznamená, že 10. ledna nebude tady. A druhý, kdo létá ve vzduchu, je Helešic. Tam se chystá obchod v lize mezi nějakými kluby a údajně do toho chtějí Helešice zapojit. Pokud to přijde, tak tomu nemáme šanci zabránit. Je u nás na hostování. Nikdy neříkej nikdy, ale jinak odchod jiného hráče ze základní sestavy nehrozí. Chceme upřednostnit sportovní stránku," uzavřel Vozábal.