Do zálohy si Jihlava půjčila plzeňskou naději a do útoku přivedla obra z Gambie

Do zálohy si Jihlava půjčila plzeňskou naději a do útoku přivedla obra z Gambie

Vysočina Jihlava získala novou ofenzivní sílu, kterou se stal urostlý gambijský útočník Lamin Jawo, jenž ve druholigovém klubu uspěl na testech a podepsal profi smlouvu.

Třiadvacetiletý borec, který dorostl do výšky 195 centimetrů, dosud působil jen v italských soutěžích (Vado Ligure, FBC Finale, Carpi FC, Feralpi Salo, Olympia Agnonese) a měl by zvýšit konkurenci v jihlavském útoku.

"Lamin nás svými výkony na tréninku a v zápasech přesvědčil o svém potenciálu a perspektivě. Jsme přesvědčeni, že stojí za to s ním intenzivně pracovat. Jde o velmi inteligentního hráče, který svojí povahou velmi dobře zapadl do naší kabiny," uvedl na webu fcvysocina.cz ředitel Jan Staněk na adresu borce, který působí na Starém kontinentu od léta 2014.

Aktuálně druhý tým Fotbalové národní ligy navíc přivedl i devatenáctiletého středopolaře Pavla Šulce, jenž patří Viktorii Plzeň, v jejímž dresu zářil loni na podzim v mládežnické Lize mistrů. Ačkoliv zahájil přípravu s áčkem kouče Pavla Vrby, Staněk se západočeskou značkou vyjednal hostování. "Pavel je talentovaný hráč, což prokazoval nejen v mládežnické Lize mistrů, ale i v domácí soutěži, v mládežnické reprezentaci a nyní v zimě v trénincích a zápasech za A-tým. V Jihlavě by měl mít větší herní prostor, získá zde cenné zkušenosti v prostředí dospělého fotbalu a my věříme, že hostování v jeho hráčském rozvoji pomůže,“ vysvětlil tento krok generální manažer podzimního vicemistra Adolf Šádek.

Pokud jde o záložníka Davida Komárka, ten zatím na Vysočinu nedorazí. "Naopak jsme prozatím odložili angažování mladoboleslavského středopolaře Davida Komárka. Na zkoušce rozhodně obstál, ovšem momentálně by v našem kádru jen těžko hledal cestu do sestavy. K jeho možnému jihlavskému působení bychom se chtěli vrátit v letním období," doplnil jihlavský funkcionář, jehož slovy vyšla na webu fcvysocina.cz.