Guardiola ve svém seznamu nejlepších týmů vynechal Real, Solari na něj brzy zareagoval

Pep Guardiola působil ve své profesionální trenérské kariéře ve třech klubech - v Barceloně, v Bayernu Mnichov a v Manchesteru City. Příznivci Bílého baletu jej tak zcela logicky v lásce nemají, a to i přesto, že jej jako trenéra několikrát jejich tým porazil. Nyní je současný lodivod Citizens nepřímo urazil.

Guardiola ve svém seznamu nejlepších týmů vynechal Real, Solari na něj brzy zareagoval

Je pravda, že Real Madrid tento rok není zrovna ve formě, i přesto se ale jedná o evropskou špičku. Po odchodu Zidana a Ronalda se nelze divit. Jedna ne zrovna povedená sezóna, která se navíc ještě může vyvrbit v nějakou trofej, ale z Bílého baletu nedělá špatný tým. Trofeje hovoří za vše. Jenže Guardiola vidí i kvalitnější celky, a to s výrazně menším počtem pohárů. A to se fanouškům Bílého baletu nelíbí.

"Nejlepší týmy za posledních deset let? Bayern Mnichov, Barcelona a Juventus," zněla Guardiolova slova, která rozhněvala celý Madrid. Právě Real vyhrál během posledních pěti let čtyřikrát Ligu mistrů. Je to snad málo? Guardiola to však zdůvodnil: "Tyto týmy vyhrávají rok co rok domácí ligu," argumentuje španělský lodivod. To ale v případě Barcelony také není pravda, ačkoli v posledních deseti letech ligu ovládla vícekrát než Real či Atletico.

Na Guardiolova slova ale zareagoval současný šéftrenér Realu Madrid Santiago Solari. "Je hrozné, že Guardiola vynechal Real Madrid. My jsme ale nejlepší tým v historii fotbalu. Nejen v posledních deseti letech. Ale i naše úspěchy v Lize mistrů v posledních letech hovoří za vše," vzkazuje argentinský kouč Guardiolovi.