Slavia to honí penězi, Plzeň je má taky, ale je v tomhle chytřejší, míní Vízek

Slavia to honí penězi, Plzeň je má taky, ale je v tomhle chytřejší, míní Vízek

Nejvyšší tuzemská soutěž se letos hraje premiérově novým systémem. Na dvou největších favoritech, jimiž jsou nejlépe postavené družiny Slavie a Plzně, se shodli odborníci Ladislav Vízek, Verner Lička i Karel Jarolím.

"Já si myslím, že už nikdo do boje těchto dvou týmů nezasáhne," přednesl na stránkách ceskatelevize.cz bývalý kouč české reprezentace s klubovou minulostí ve Slavii, Mladé Boleslavi či Slovanu Bratislava. "Ve hře je ještě hodně bodů, ale ten odstup je velký a ty dva týmy jsou kvalitní a mají to ve svých rukou," přitalak nynější šéf tuzemských trenérů Lička.

Podobně to vidí rodinný příslušník sešívaného štístka Vladimíra Šmicera. "Myslím, že boj o titul už ani ten závěr, kdy se střetnou ty nejlepší celky spolu, nic nezmění, ale malinká šance tu je. Ale ty dva se budou řezat, oni si to slibují i přes noviny a ten nový systém by to měl udělat ještě zajímavější," pronesla webem ceskatelevize.cz citovaná legenda Dukly.

A kdo z absolutního čela lépa posílil? Jarolím favorizuje Slavii, které věští titul a zdůvodňuje to kvalitnějším kádrem. Držitel zlaté olympijské medaile z roku 1980 kvituje přestupovou politiku obou značek. "Oba celky posílily dobře. Plzeň tradičně výborně. A za pár šestáků – v tom jsou o krok přede všemi. Slavia to honí penězi, Plzeň je má taky, ale je v tomhle chytřejší. Šádek tam odvádí výbornou práci – sehnal dva hotové hráče Kayambu i Beauguela, kteří myslím budou hrát v základu. Slavii se povedl hlavně přestup Ševčíka," doplnil internacionál, jenž si po dejvické misi vyzkoušel angažmá ve francouzském Le Havru.

A co názor toho, který v minulosti vedl Wislu Krakow, Górnik Zabrze, Qatar SC i Polonii Varšava? "Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Každá změna přináší plusy i minusy, když uděláte v základu tři změny, to může zásadně ovlivnit takové ty automatismy ve hře týmu. Někdo si zvykne dřív, jiný později. Důležité bude i první utkání, když dopadne dobře, tak se většinou ta základní sestava ustálí. Uvidíme," zakončil čtyřiašedesátiletý odborník Lička, jehož vyjádření publikoval portál ceskatelevize.cz.