Zákulisí přestupu Ronalda: Cristiano chtěl jen a pouze do Juventusu, říká ředitel Staré dámy

Zákulisí přestupu Ronalda: Cristiano chtěl jen a pouze do Juventusu, říká ředitel Staré dámy

Ještě před rokem by nikoho nenapadlo, že by dnes Cristiano Ronaldo mohl být hráčem Juventusu. K letnímu transferu se nyní vyjadřuje Fabio Paratici, sportovní ředitel turínského velkoklubu. Jak se to vlastně celé stalo a kde se vůbec vzal nápad, aby k megapřestupu došlo?

Vše začalo ve čtvrtfinále Ligy mistrů, kde se utkal právě Ronaldův Real Madrid proti jeho budoucímu působišti, Juventusu. V utkání v Turíně Ronaldo zaznamenal dvě branky včetně výstavních a legendárních nůžek, v odvetě na Bernabeu proměnil v poslední minutě penaltu a poslal svůj tým do semifinále. 

To samozřejmě fanoušky Juventusu zrovna nepotěšilo, za ony nůžky mu ale tleskal celý Allianz Stadium. Právě to napovědělo Ronaldovi, že by nemuselo být špatné, aby zde působil. "Právě proto k nám chtěl Ronaldo jít. O odchodu neuvažoval až do této chvíle. Kdyby nešel do Juventusu, zůstal by nejspíš v Realu," prozradil Paratici o schůzce s Mendesem, agentem Cristiana.

Pár měsíců po zápase, během mistrovství světa v Rusku, Mendes zavolal Paraticimu: "Pamatuješ si na to, na čem jsme se domluvili? Jestli chcete Ronalda, tak je připravený vyjednávat a přestoupit k vám," píše server goal.com o rozhovoru dvou mužů, kteří mají na svědomí odchod Ronalda z Realu do Juventusu.