Zidane už proháněl hráče Realu, fandové předvídají krušné časy pro Balea

S jiskřivým pohledem sledoval rozeběhnutého Isca. Tleskáním povzbudil zarputilého Sergia Ramose, mezi cvičeními zažertoval s Karimem Benzemou. Pleš skrýval pod bílou kšiltovku s důvěrně známým logem. Zinedine Zidane je zpátky, ve středu dopoledne poprvé vedl ve Valdebebas svůj staronový tým. Real Madrid.

Zidane už proháněl hráče Realu, fandové předvídají krušné časy pro Balea
  1. květen 2018, to byl až do dneška poslední trénink Realu pod vedení legendárního "Zizou".

Co přišlo o den později v ukrajinském Kyjevě, si pamatuje celý svět.

Zkrat liverpoolského brankáře Kariuse.

Dva góly přehlíženého a často zraněného Velšana Balea.

A hlavně třetí titul pro španělského giganta v Lize mistrů za sebou.

Zidane se tehdy zapsal nesmazatelně do fotbalových dějin. Třikrát v řadě ovládnout Champions League před ním žádný trenér nedokázal. O týden později byl zpět ve Valdebebas a obstojnou španělštinou povídal: "Tento tým potřebuje dál vítězit a aby se tak dělo, musí dojít k změně."

Tou změnou byla Zidanova rezignace.

Realu ale k dalším triumfům nepomohla. Naopak, Madrid zažívá tuze složitou sezonu. A tak, po necelých deseti měsících a dvou odvolaných koučích, je zpátky.

Po 293 dnech opět cepoval Ramose, Isca či Marcela (poslední dva jmenovaní si den předem místo naordinovaného volna dobrovolně zatrénovali a dali jasně najevo, že pod Zidanem chtějí hrát a že budou dřít).

Když deník La Marca, proslulý svým nadržováním právě "Los Merengues",  v úterý udělal čtenářskou anketu, výsledky byly zajímavé, byť ne překvapivé.

Přes 350 tisíc (tři čtvrtiny) hlasujících si myslí, že Zidane je pro Madrid to pravé. Podle většiny respondentů má z příchodu francouzské legendy nejvíce profitovat Isco, nejdrtivěji pak dopadne Zidanovo angažování na Balea.

A znáte to, hlas lidu, hlas boží.

Na tom, že Isco půjde herně nahoru a že je Bale na odchodu, se shodují i experti napříč fobalovou Evropou. Nejen ti pak čile spekulují, koho si Zidane za slíbených devět miliard na posily postupně přivede. 

La Marca opakovaně skloňuje především jméno Edena Hazarda, hvězdného záložníka Chelsea.

Britský The Sun dokonce poskládal pro Zidane takzvanou "superonce", tedy jedenáctku snů, jež by si nic nezadala s The Galácticos, kterých býval věčný elegán sám součástí jako hráč.

Složení je následující:  De Gea, Carvajal, Varane, Ramos, Reguilón, Kante, Eriksen, Pogba, Hazard, Neymar y Mbappé.

Bude zajímavé sledovat, kolik z uvedených borců nakonec Zidane přivede a kolik jich bude prohánět ve Valdebebas. Třeba vpředvečer finále Ligy mistrů.

Text: Tomáš Zatloukal