Spartě nepomohli v derby juniorek ani Hašek, Zahustel, Pulkrab a Vácha. Pro nás to byla taková malá Sevilla, zářil Hyský

Spartě nepomohli v derby juniorek ani Hašek, Zahustel, Pulkrab a Vácha. Pro nás to byla taková malá Sevilla, zářil Hyský
OBSAHUJE OHLASY

Slávistická juniorka zvládla poslední duel základní části a v derby na Strahově zvítězila 2:1.S ešívaní však i tak budou hrát pouze spodní nastavbovou část.

Soubor kouče Martina Hyského, který v pondělí nemohl počítat hned s několika hráči, přetlačil tradičního rivala i přesto, že měli domácí v základní sestavě hned čtyři hráče Ščasného áčka, a sice Lukáše Váchu, Matěje Pulkraba, Ondřeje Zahustela a Martina Haška.

Spartu poslal do vedení Lukáš Vácha, jež udeřil po třinácti minutách hry, ale ještě do konce prvního dějství dokázali otočit Nabiyev a Alvir, který se zatím marně snaží protlačit do sestavy Jindřicha Trpišovského.

Jak vše viděl zmíněný Hyský? "Pro nás to je fantastické vítězství. Odehráli jsme výborný zápas, pro kluky to byla skvělá zkušenost. Sparta měla zkušené mužstvo, hráli za ně čtyři ligoví hráči. My jsme si po zápase řekli, že to pro nás byla taková malá Sevilla. Jeli jsme k zápasu s pokorou. Věděli jsem, že to bude hodně těžké. Velká gratulace všem. Z naší strany tam bylo tam všechno, odmakaný zápas, kluci do zápasu dali srdíčko, udrželi jsme taktiku, byly tam výborné individuální výkony. Samozřejmě při nás stálo také trochu štěstí. Celé mužstvo si ale zaslouží velkou pochvalu," zářil na webu slavia.cz Hyský.

A co výše naťuknuté absence? "Náš kádr je úzký, máme šestnáct hráčů do pole. Tři hráče máme zraněné dlouhodobě, před zápasem nám ještě vypadl Martin Vaněk, chybějí nám ještě dva reprezentanti, kteří odjeli na reprezentační sraz U19. Z šestnácti hráčů je to rázem deset. Musím poděkovat i klukům z U19 a U17, kteří nám přišli pomoci. Samozřejmě patří velké díky také trenérům dorostu, že nám dali hráče k dispozici. Určitě to pro ně byla také velká zkušenost a zážitek. Alex Bárta a Adam Vlasák do utkání vstoupili výborně. Šanci dostal v závěru také David Štětka, který je ročník narození 2002. Museli jsme se s tím poprat. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Kluci ale ukázali, že se dá hrát s každým. Je důležité, aby každý byl na zápas připraven na sto procent," uzavřel třiačtyřicetiletý odborník, jehož slova vyšla na slavia.cz.

Juniorská liga:

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:2 (1:2)
Branky: 13. Vácha – 38. Alvir, 42. Nabiyev.

Sparta: Pecháček – Zahustel, Penc, Sváta (C), Ambler, Vácha, Sláma, Hašek, Flak, Pulkrab, Prokopec (46. Abdelkader).

Slavia: Radotić – Havránek, Drozda (C), Mach, Fukala (58. Bárta) – Podrazký, Petrák – Janoušek, Alvir, Trapanovski (88. Vlasák) – Nabiyev (90. Štětka).