Vrba vypíchl urputný fotbal Klokanů: Ve finální fázi musíme zachovat větší klid a musíme být přesnější

Vrba vypíchl urputný fotbal Klokanů: Ve finální fázi musíme zachovat větší klid a musíme být přesnější

Plzeňští mají před sebou nedělní domácí duel proti vršovickým Klokanům a hlavní kouč Viktorie Pavel Vrba nic jiného než tříbodový zisk brát nebude.

Návrat na vítěznou vlnu je kvůli dotírající Spartě, jež ztrácí jen pět bodů, prioritou. "Musíme z dvaadvaceti střel, které jsme měli například v Teplicích, dát více gólů. Tolik střel a všeobecně šancí jsme v poslední době neměli, bohužel jsme je ve zmíněném zápase neproměnili. Ve finální fázi musíme zachovat větší klid, musíme být přesnější. Doufám, že se nám to v domácím zápase povede," přál si na webu fcviktoria.cz pětapadesátiletý stratég, jehož tým ztrácí po pětadvaceti kolech na první příčku devět bodů.

Protože se reprezentační srazy příliš hráčů ze Štruncových sadů netýkalo, tým trénoval prakticky v kompletním složení. "Mohli jme být pospolu, dobře potrénovat a doufám, že jsme se na závěrečnou část ligy připravili dobře. Dvakrát jsme prohráli venku, nyní tedy doma prostě musíme vyhrát," stanovil úkol pro víkend šéf Hubníka, Hrušky, Hejdy a spol.

Čím se budou podle jeho slov prezentovat hráči Bohemians 1905 na západě Čech? "Bohemka vždy hraje důsledný až urputný fotbal, myslím, že se jim venku daří více než doma. Naposledy vyhráli tři nula v Karviné, což pro ně bylo velmi důležité. Přijede soupeř, který dobře brání a je nepříjemný v brejkových a standardních situacích," upozornil odborník s trenérskou minulostí v ruské Premier League.