Trenér Simeone se s tím v Atlétiku nemaže: Když řeknu, že od nás nikdo neodejde, tak od nás prostě neodejde!

Trenér Simeone se s tím v Atlétiku nemaže: Když řeknu, že od nás nikdo neodejde, tak od nás prostě neodejde!

Trenér Atlétika Madrid Diego Simeone už měl po krk všech otázek ohledně přestupů, a tak zvolil odpověď, kterou si příliš jeho kolegů před ním vyslovit nedovolilo.

Vše se jako tradičně týká top hráčů, které madridský celek každoročně produkuje. Momentálně se v řadách Los Indios nachází taková jména, jako jsou Saúl Ñíguez, Antoine Griezmann, Rodri, Jan Oblak nebo José María Giménez, jež jsou pravidelně spojována s odchodem z klubu. Kdyby však všichni odešli, na jaké cíle by pak Atlético mohlo v příští sezoně útočit?

„Vůbec mě nezajímá, jaké jsou vaše názory a co o tom píšete,“ reagoval naštvaný trenér na otázky novinářů, kteří se ptali, zdali se nebojí, že mu konkurenční kluby s blížícím se létem vykoupí jeho opory. „Všichni hráči u nás vyrůstají, všechny si je vychováme sami a všichni jsou pod platnou smlouvou,“ umlčel přísedící publikum.

„Takhle to u nás nefunguje. Když řeknu, že nikdo neodejde, tak nikdo neodejde. Kdyby to mělo být naopak, pak budu držet jazyk za zuby,“ vypovídal argentinský kouč, jenž se veřejně zastal i svého kapitána Antioneho Griezmanna. „Kolikrát jste říkali, že od nás už měl odejít, ale pořád je tu! Je to náš kapitán a je plný potenciálu, aby se neustále zlepšoval. To se bude dít u nás, ne nikde jinde,“ dodal Simeone.

Jediným výrazným oslabením, jaké Atletico v tomto přestupovém okně zatím ucítilo, je odchod stopera Diega Godína, jemuž vypršela aktivní smlouva, a tudíž měl volnou ruku k výběru nového působiště. Za své další angažmá si zvolil Inter Milán, kde se přidá k de Vrijovi a Škriniarovi.