Ramos sice zůstává, přesto Real potřebuje novou krev

Ramos sice zůstává, přesto Real potřebuje novou krev

Kapitán Ajaxu Amsterdam Matthijs de Ligt je žhavým zbožím. O služby teprve devatenáctiletého stopera se přetahují přední evropské celky a již nyní je jasné, že v nizozemském celku dojde k pořádné obměně kádru. Hodně se mluví o tom, že by De Ligt mohl zamířit do Barcelony, kde už podepsal jeho spoluhráč Frankie de Jong. Po zprávách o možném odchodu Sergia Ramose do Číny, ale začal jednat i Real.

Prezident bílého baletu Florentino Perez sice odchod zkušeného zadáka vyloučil, ale je otázka, jakým směrem se bude situace okolo kapitána madridského celku vyvíjet dál. Podle posledních informací si zadák svůj odchod rozmyslel.

Tak jako tak už Ramos není nejmladší. Ve třiatřiceti letech už moc velkou perspektivu nemá, takže se Real bude muset po jeho náhradě stejně dříve či později porozhlédnout. A v Ajaxu je vycházejících hvězd celá řada.

Famózní jízdu Ligou mistrů zastavil až Tottenham, který po heroickém výkonu a dokázal otočit zápas v Amsterdamu a postoupit. Nutno dodat, že kohoutům svou pasivitou domácí značně pomohli, ale na to se historie ptát nebude.

De Ligt nesbírá zkušenosti pouze v Eredivisie a v Lize mistrů, ale po boku Virgila van Dijka už nastupuje i v nizozemské reprezentaci, za kterou odehrál patnáct utkání. V devatenácti letech!

Kromě Barcelony a Realu se o něj ale zajímají i další celky. Například Manchester United. Vedení Ajaxu za něj chce částku okolo 80 milionů liber, což není ani pro jeden z velkoklubů neřešitelný problém. Otázka, jestli půjde hladce i vyjednávání s hráčovým agentem Minem Raiolou.