Budějovice zkouší navrátilce Ayonga. Na jihu končí Grajciar i další 3 hráči z postupového kádru...

Budějovice zkouší navrátilce Ayonga. Na jihu končí Grajciar i další 3 hráči z postupového kádru...

Zatímco na jiných prvoligových adresách se stále čerpá letní dovolená, nováčkovi z Českých Budějovic již odstartovala druhé červnové pondělí příprava.

Proč tak brzy? "Přijdou někteří hráči na zkoušku, chceme je dobře poznat. Pět týdnů přípravy je akorát. Kluci dostali volno hned po Třinci, tak věřím, že budou odpočatí. Někteří se k nám připojí až později. Například Filip Havelka měl ještě reprezentační povinnosti," ozřejmil na webu dynamocz kouč David Horejš.

Hlavnímu trenérovi, jenž už sedí na soudobé lavičce několik let, se hlásilo na Střeleckém ostrově 21 hráčů, s tím, že z postupového kádru chyběli pouze dva borci - Matěj Helešic a Peter Grajciar.

Zatímco prvně jmenovaný se po hostování vrátil do kmenového Baníku Ostrava, velezkušený slovenský záložník s minulostí v obou slavných "S" již na jihu Čech působit nebude.

Stejný fakt platí i pro dvojici středopolařů, kteří byli na jaře zapůjčeni v Táborsku, a sice Vojtěcha Geberta a Adriána Čermáka.

A co příchody? Zatím žádné velké posilování. Na testy dorazil jednadvacetiletý kamerunský útočník Karsten Ayong, jenž už v Dynamu působil jako junior a na české půdě zatím naposledy působil v Příbrami, s tím, že v Piastu Gliwice ani v Dunajské Stredě se výrazněji neprosadil.

V úterý by ho měl doplnit chrudimský Tomáš Franěk a také Maksym Talovierov, jehož si trenérský štáb vytáhl z drostu. "Kádr, který si ligu uhrál, tak by měl z větší části tvořit mužstvo pro příští sezonu. Ale víme, že potřebujeme výrazně posílit. Chceme přivést alespoň pět hráčů," doplnil Horejš, jehož svěřence čekají během léta střety s Unionem Beroun, Příbramí, Vlašimí, Slavií, Amstettenem či Viktorií Žižkov, co by také měla být generálka na nejvyšší soutěž.