Staněk a Křížek mají klid, Budějovice hledají zásadní hráče na jiné posty a jsou v kontaktu i se Sivokem

Druhá liga sice ještě neskončila, ale její vítěz Dynamo České Budějovice už usilovně přemýšlí o možných posilách, které by zkvalitnily jeho kádr před návratem do nejvyšší soutěže.

Staněk a Křížek mají klid, Budějovice hledají zásadní hráče na jiné posty a jsou v kontaktu i se Sivokem

"Oslavy odpovídaly spanilé jízdě, zejména jarní, a myslím, že si to všichni užili. Ještě nás čeká sobotní domácí utkání, kdy se chceme rozloučit s fanoušky. Už jsem taky dostal smsku s pozváním na dokopnou, takže tuším, že si to hráči užijí znovu. Kašna k tomu taky patří, ale doufám, že z ní nebude tradice typu sestup, postup, sestup, postup," vyprávěl na stránkách ceskatelevize.cz Martin Vozábal.

Ten pochopitelně počítá s dosavadním koučem Davidem Horejšem, který je podepsán pod úspěchem v podobě postupu. "Našel jsem v něm osobu, kterou znám dlouhá léta. Vím, jak pracuje, a studoval jsem s ním obě licence. I z profesního hlediska vím, jak přemýšlí. Jsme ve věcech zajedno. Přemýšlíme stejně a v určitých fázích to bylo rozhodující, že nadále působí v Budějovicích. On je maximalista, takže by nejradši už večer po postupu řešil následující kroky a posily," ozřejmil funkcionář Dynama.

Generální manažer, jehož klub se vrátil mezi elitu země opět po čtyřech letech, sdělil, že už má v hledáčku hned několik jmen, s tím, že tím největším je pětatřicetiletý defenzivní veterán Tomáš Sivok, jenž co nevidět skončí v Izraeli.

Vozábalovi nestojí o pouhé doplnění mužstva, prahne po opravdových a okamžitých posilách, které výběr pozvednou. "Nejde ale jenom o kádr. Řešíme celý klub, ať už marketing a obchod, tak rozpočet. Víme, že kádr musíme posílit. Nemůžeme si myslet, že ten součený ho zvládne. První liga je o něčem jiném. Je tam více zápasů, kvalita je jinde a jiní soupeři. Přijdou krize, jiné situace. Musíme být na to připraveni sportovně, hráči zase mentálně a na to skutečně musíme posílit zásadními hráči. Máme okruh hráčů, které bychom rádi získali. Každopádně pokud bych měl říct jedno jméno, tak se netajíme tím, že bychom chtěli získat Tomáše Sivoka. Z hlediska sportu i marketingu je to jméno strašně zajímavé. On bydlí v Hluboké nad Vltavou, kde si postavil dům. Jsem s ním ve spojení, ale nyní je v cizině, a pokud bude šance, tak tam zůstane. Což respektujeme. Pokud se ale objeví skulinka ho dostat do Českých Budějovic, tak o to budeme bojovat," uzavřel jihočeský představitel, který uvedl, že jediný post, na něhož se nebudou hledat nové tváře, je brankář.

Budějovice mají pod smlouvou duo Jindřich Staněk a Zdeněk Křížek, které má podle něj prvoligové parametry již nyní.