Nová součástka plzeňské družiny Herc: Může se stát, že adaptace na nové prostředí mi bude trvat déle

Nová součástka plzeňské družiny Herc: Může se stát, že adaptace na nové prostředí mi bude trvat déle

Dvacetiletému Christiánu Hercovi se představitelé Viktorie ozvali již před pár měsíci a protože na jejich otázku o možnosti navléci plzeňský dres odpověděl ano, příští týden už se bude kouči Pavlu Vrbovi ve Štruncových sadech.

Jeho krajan Erik Pačina, který půl roku v Plzni hrál, mu dotyčné stanoviště doporučil se slovy, ze je ve městě piva výborně. "O tom, že mě Plzeň sledovala, jsem věděl. Sice ne od úplného začátku, ale už tak dva až tři měsíce jsem její zájem registroval," přiznal v interview pro sport.sk kmenový hráč Wolverhamptonu Wanderers, jenž stále ještě čerpá po srazu slovenské jednadvacítky dovolenou.

V Doosan aréně se dnes již bývalý důležitý hráč Dunajské Stredy domluvil na dvouletém hostování s opcí na možný trvalý přestup. "Se smlouvou a podmínkami v ní jsem spokojen. Může to dopadnout jakkoliv. Přechod do jiné soutěže určitě nebude jednoduchý a může se stát, že adaptace na nové prostředí mi bude trvat déle. Ve fotbale je to normální věc. Z tohoto pohledu jsem rád, že si mě chce Viktoria udržet na delší časové období," pokračoval na stránkách sport.sk nový svěřenec kouče Pavla Vrby.

Jak je připraven na přechod do fyzicky náročnějí české Fortuna:ligy? "Troufám si a věřím, že se dokážu prosadit i v Česku. Samozřejmě vím, že je to tu fyzicky těžší než ve slovenské lize. Jsem však na to připraven. I na to, že v Plzni bude velká konkurence a budu muset dřít možná dvojnásobně víc a tvrději, než tomu bylo dosud," doplnil Hec, jehož slova publikoval sport.sk.

Viktoria s ním počítá na pozici středního záložníka. Zaujme tedy místo Patrika Hrošovského? "Zřejmě ano. I když nevím, jestli Paťo přestoupí, nebo ne. Pokud zůstane, alespoň se budu moci učit od skvělého hráče. Je jedním z nejlepších fotbalistů české lize a zároveň slovenským reprezentantem. Bez ohledu na to, zda odejde, nebo zůstane, se chci o místo v sestavě porvat a dostat se do základu co nejdříve," ubezpečila západočeské fanoušky jedna z letních akvizi vicemistra.