AC Milán hledá posily do zálohy, svůj zrak přitom upřelo na velice hodnotném slávistickém zboží

AC Milán hledá posily do zálohy, svůj zrak přitom upřelo na velice hodnotném slávistickém zboží

Cenné slávistické zboží, jež prezentuje Tomáš Souček, je spojováno s mnoha evropskými destinacemi. Mezi ně v poslední řadě dokonce přibyl i slavný AC Milán, který bude již toto léto hledat posily do zálohy.

Zní to až neuvěřitelně, nicméně podle všeho je tomu tak. Italský tisk společně s náznaky v tom německém odhaluje, že se cosi kuje, ale nikdo nedokáže přesně určit, co to bude. Slavný celek ze Serie A touží po tom, aby v co nejkratším čase úspěšně stabilizovat svou finanční i herní situaci. Odchody bývalých opor ze středu pole jsou přitom téměř neodkladnou záležitostí.

AC Milán by měl toto léto opustit středopolař Bakayoko, jenž červenočerný dres nosil jen v rámci ročního hostování z londýnské Chelsea. Mnohem těžší ránu pro Rossonerri ovšem představují zprávy o odchodu Kessiého a potažmo i více ze strany hrajícího Calhanoglua. Představíme-li si AC ve formaci 4-3-3, pak celému tomuto záložnímu trojlístku hrozí, že se rozpadne.

Jak už bylo naznačeno, jedna z vyhlídnutých posil se nachází v Česku, a to konkrétně v pražské Slavii, kde se Souček během svého působení dokázal vyšplhat na hodnotu pro českého mistra prakticky nedocenitelného zboží, které by rádo ochutnalo plody „top“ evropských lig, mezi něž Serii A rozhodně musíme počítat.

„Říkal jsem si, že pokud přestoupím, bude to do nějaké z velkých lig,“ potvrzoval Souček na reprezentačním srazu. „Kdyby to nevyšlo, tak se nic neděje. Moc rád se Slavii zabojuji o Ligu mistrů.“

Ve spojitosti s Tomášem Součkem se již skloňovala taková mužstva, jako jsou Fiorentina, Köln, Spartak Moskva či Fenerbahce, avšak AC Milán bezpochyby představuje největší možné lákadlo. Na San Siru se sice opět dostali do potíží s finančními pravidly UEFA, ale podle všeho by to příchody nových hráčů nemělo ovlivnit. CAS (Arbitrážní soud pro sport) pro tuto chvíli uvedl, že nebude ani AC, ba ani Manchester City (který se rovněž dostal do křížku s finančními pravidly) vyslýchat. Díky tomu oba zmíněné celky účast v evropských soutěžích pro příští sezonu nemine.