Sigma se zbavila Chvátala s Kotoučem a může přijít i o Yunise. Dorazí volný Vaněček?

Sigma se zbavila Chvátala s Kotoučem a může přijít i o Yunise. Dorazí volný Vaněček?

Nový kormidelník olomouckého celku Radoslav Látal se nechal slyšet, že je pro něj základní nachystat hráče po fyzické stránce. Fotbal podle jeho názoru bolí a bez toho to nejde.

Úvodní den přípravy se mu i bez Lukáše Kalvacha a Milana Lalkoviče hlásilo celkem 30 hráčů. Hned deset z nich je z juniorky, nebo bude chtít zaujmout nástupce Václava Jílka po návratu z hostování.

Kromě dvou výše zmíněných jedinců už se nepočítá ani se stoperem Janem Kotoučem, jenž bude hostovat v druholigovém Prostějově a dalším zadákem Jurajem Chvátalem, který je momentálně na zkoušce ve slovenské Podbrezové, jíž nyní čekají nově druholigové boje.

Na Hané mohou přijít i o třiadvacetiletého hrotového útočníka Jakuba Yunise, kolem něhož mají kroužit Jablonec s Baníkem Ostrava. To vše i přesto, že má na Andrově stadionu kontrakt ještě na jednu sezonu do června 2020.

"Na stole leží nabídky ze dvou klubů, jedním je Jablonec. Stále je to v jednání a nemohu potvrdit, že odejdu, ani že zůstanu. Jasno bude v nejbližších dnech, už chci mít čistou hlavu na fotbal," citoval web idnes.cz slova spoluhráče Falty, Beneše, Nešpora, Pilaře a spol.

I na základě této skutečnosti jde Olomouc po podpisu nového střelce a v hledáčku jí úvízl momentálně volný David Vaněček, který se tento týden definitivně rozloučil s Hearts. Do české ligy se tak může bývalý hráč Hradce, Plzně či Teplic vrátit již po pouhých šesti měsících.

Chtěli bychom dva tři hráče přivést. Věřím, že vybereme dobře. Chceme posily – hráče, kteří rovnou zapadnou do základu," uvedl Látal, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.