Skončila éra Messiho a Ronalda? Po Modričovi by Zlatý míč mohl vyhrát vítěz Ligy mistrů z Liverpoolu

Skončila éra Messiho a Ronalda? Po Modričovi by Zlatý míč mohl vyhrát vítěz Ligy mistrů z Liverpoolu

Od roku 2008 až do roku 2017 se na individuálním fotbalovém trůně střídala jen dvě jména, Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Loni totiž prestižní trofej vyhrál chorvatský záložník Luka Modrič a přerušil tak éru těchto dvou mužů. I letos je favoritem na trofej někdo, kdo na dresu nenosí jméno Messi či Ronaldo.

Ronaldo i Messi neměli špatnou sezónu, oba vyhráli italskou, respektive španělskou, nejvyšší soutěž a byli nejlepšími střelci svého týmu. Ronaldo navíc získal s Portugalskem reprezentační trofej Ligu národů a Messi má na dosah svou první trofej s Argentinou, postoupil totiž do semifinále Copa America.

V Lize mistrů ovšem Juventus ani Barcelona netriumfovali, soutěž vyhrál Liverpool. A překvapivě to nebyl žádný útočník, jako například Mohamed Salah, Sadio Mané či Roberto Firmino, nýbrž stoper Virgil van Dijk, koho experti i veřejnost řadí jako tahouna Reds. Kromě ušatého poháru skončili Reds druzí v Premier League, tam měli rekordní počet bodů, i přesto to ale nestačilo na první Manchester City.

Liverpool zažil historickou sezónu, a to platí o van Dijkovi individuálně dvojnásob. Je určitě srovnatelná s tou loňskou Modričovou, kdy chorvatská superstar kromě Ligy mistrů získala stříbrnou medaili na mistrovství světa a Zlatý míč za výkony na mistrovství světa. Nizozemský stoper je podle bookmakerů momentálním favoritem na Zlatý míč za rok 2019.