Southgate před Českem: Bylo by naivní domnívat se, že v každém utkání dáme soupeři čtyři pět gólů

Southgate před Českem: Bylo by naivní domnívat se, že v každém utkání dáme soupeři čtyři pět gólů

Hrdý Albion v právě probíhající kvalifikaci nezná žádný jiný výsledek, než výhru. Ve čtyřech zápasech navíc svým soupeřům nastřílel ohromných devatenáct branek, což budí respekt.

"Kvalita naší útočné hry byla až dosud vynikající. Stačí se podívat na počet gólů, které jsme zatím vstřelili, množství šancí, jež jsme si v každém zápase vytvořili a také způsob, jakým jsme si je připravovali. Když máme v držení míč a hrajeme dopředu, jsme skutečně hodně nebezpeční. V tom musíme pokračovat, a navíc přidat pevnější obranu. Jedině pak se staneme skutečně špičkovým týmem," připomněl poslední tři inkasované branky od Kosova hlavní trenér Anglie Gareth Southgate, jenž sedí v čele své země od září 2016, tedy více než tři roky.

Nyní má před sebou rozjetý ostrovní výběr dva výjezdy - v pátek se představí v Praze a v pondělí v Sofii. V obou případech bude jasným favoritem a zejména v Bulharsku, které už čeká na výhru dlouhých devět utkání. "Po dosavadních výsledcích ve skupině opravdu nemůžeme být šťastnější, ale teď nás čekají dva zápasy, které představují úplně jinou výzvu. Čekají nás dva zápasy, v nichž máme příležitost kvalifikovat se na EURO. Byli bychom ale naivní, kdybychom se domnívali, že v každém utkání dáme soupeřům čtyři pět gólů. Pokud by se nám to povedlo, bylo by to pochopitelně brilantní, jenže už v Praze nás čeká v pátek těžký zápas," připomněl devětačtyřicetiletý odborník.

Jaroslavem Šilhavým vedení Češi jsou zatím ve skupině druzí a budou dělat vše pro to, aby na oné příčce zůstali. Na evropském šampionátu by absentovali jen velmi neradi. "Český tým bude bojovat o to víc, že mu jde o to, aby se sám na EURO kvalifikoval. Navíc ho hodně ranil březnový výsledek ve Wembley, a právě proto to pro nás bude hodně těžké," doplnil šéf Kanea, Sterlinga, Hendersona, Maguirea a spol.

Anglie, kterou pak čeká v listopadu Černá Hora a Kosovo, čili zápasy, ve kterých se nemusí o nic hrát, už myslí dopředu i na případné nasazení na závěrečném turnaji. "Máme příležitost kvalifikovat se už nyní, což je pro nás velká výzva. Pokud se nám to podaří, budeme se dívat dál. Na počet bodů, které potřebujeme v dalších střetnutích získat, abychom při losování EURO figurovali mezi nasazenými týmy," uzavřel bývalý kouč anglické jednadvacítky, jenž odstartoval svou trenérskou kariéru před třinácti lety v Middlesbrough a na klubové úrovni je to zatím jediný celek, jehož vedl.