Darida chválí Slavii: Na reprezentaci je dobře vidět, kterému klubu se právě nejlépe daří

Darida chválí Slavii: Na reprezentaci je dobře vidět, kterému klubu se právě nejlépe daří

Český výběr nechyběl na žádném evropském šampionátu od roku 1996. Kapitán týmu Vladimír Darida by dotyčnou šňůru jen nerad přerušil a zastává názor, že v pátek s Albionem by byl velice cenný i bod.

To, kolik bodů bude stačit na jistotu postupu na Euro, však spočítáno nemá. "Raději tyhle věci nepočítám, je to ošemetné a stát se může cokoliv. Uvidíme, co přinesou říjnové zápasy ve skupině. Tak jako tak musíme porazit Kosovo. Když ho porazíme, můžeme se podívat, jak situace ve skupině vypadá, o co budeme hrát v Bulharsku," uvedl současný středopolař Herthy Berlín, který je majitelem dvou českých titulů z let 2011 a 2013.

V čem je podle jeho názoru největší síla soudobé družiny kouče Jaroslava Šilhavého? "V tom, že hrajeme jako mužstvo. Nemáme velké individuality typu Ronalda, Messiho, Sterlinga a jiných, které dokáží rozhodovat zápasy. U nás je to tom, jak se prezentujeme celkově, jak k zápasům přistupujeme. Správným přístupem a kolektivním výkonem dokážeme vyhrávat zápasy. Když to nefunguje, prohrajeme. Ale těch dobrých výkonů jsme ukázali víc. Věřím, že to bude pokračovat dál," doplnil bývalý záložník Viktorie Plzeň.

Problém nemá ani s tím, že je v nominaci hned sedm hráčů rozjeté Slavie a málem jich bylo osm, kdyby se David Hovorka nemusel omluvit kvůli zranění. "Slavia hraje minimálně dva roky velmi dobře, doma je nejlepší, v evropských pohárech odehrála výborné zápasy. Je to tedy přirozené. Když se před tím dařilo Plzni nebo Spartě, měli v reprezentaci třeba pět šest hráčů. Na reprezentaci je dobře vidět, kterému klubu se právě nejlépe daří," zakončil devětadvacetiletý borec, jenž už je součástí bundesligového dění šest let.