Rosický: Nejsme tam, kde chceme být, abychom koupili kluka z Jižní Ameriky, který musí přijít do naprosto správného a zdravého prostředí

Rosický: Nejsme tam, kde chceme být, abychom koupili kluka z Jižní Ameriky, který musí přijít do naprosto správného a zdravého prostředí
OBSAHUJE VIDEO

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický v čerstvém videorozhovoru pro klubový kanál potvrdil, že je od prvního dne ve své aktuální funkci zodpovědný za veškerou přestupovou politiku letenského "S", které si zatím naposledy pojistilo devatenáctiletého Matěje Polidara, jehož zatím ponechalo v jeho Příbrami.

"Co se týče posil, je to jednoznačně moje zodpovědnost a všechny transfery jdou za mnou," potvrdil bývalý středopolař české reprezentace, Sparty, Borussie Dortmund a Arsenalu.

Za skauting zodpovídá také on, byť má pod sebou čtyři spolupracovníky. "Je to moje zodpovědnost. Máme 4 skauty - Jiřího Rosického, Václava Černého, Michala Zacha a Radka Kováče, který ma na starost naše hráče, kteří hostují jinde a jichž máme dost. Stará se o tyto kluky, aby neztratili pouto se Spartou, aby věděli, že se o ně staráme a abychom měli důkladný přehled o tom, jak nám rostou a jak se vyvíjí, nebo nevyvíjí," pokračoval "Rosa".

Na tipech se samozřejmě podílí i Václav Jílek. "Pokud jde o plánování a výběr hráčů, v tom od samotného počátku je a musí být trenér. My jsme si definovali, co s výhledem jednoho nebo dvou přestupových období trenér chce nebo může potřebovat a od toho se začíná. Ten proces je dlouhý, začíná s trenérem a pak se vytipovávají a vyfiltrovávají hráči, kteří nám do toho zapadají a pak vše končí opět trenérem. Musí být se vším srozuměn a musí toho hráče chtít," doplnil čerstvě devětatřicetiletý funkcionář z letenské Generali arény.

Momentálně sedmý tým Fortuna:ligy jistě sáhne do kádru i v nejbližším přestupovém okně, čili v prosinci a v lednu. "Plán na zimu už máme jasně daný. Skauti už mají jasné úkoly. Připadá mi, že v tom přestupovém období a plánování žiju neustále," zaznělo z úst "malého Mozarta", jenž se vyjádřil také k možným cílům v Jižní Americe...

"Určitě je to něco, co by mě do budoucna zajímalo, ale v naší momentální situaci není správný čas. Nejsme tam, kde chceme být, abychom přivedli kluka z Jižní Ameriky, který musí přijít do naprosto správného a zdravého prostředí, které se snažíme vybudovat, ale ještě tam nejsme," uzavřel podřízený Daniela Křetínského.