Až začneme vyhrávat, tak se chytneme, neztrácí naději sparťanský kapitán Frýdek

Až začneme vyhrávat, tak se chytneme, neztrácí naději sparťanský kapitán Frýdek
OBSAHUJE OHLASY

Sparta s sebou táhne nepříliš lichotivou sérii, protože již od poloviny května nedokázala ve Fortuna:lize vyhrát dvakrát po sobě. Po trefě Jakuba Řezníčka nevyloupila ani Stínadla, byť k tomu měla nakročeno...

Co tomu říkal letenský kapitán Martin Frýdek, jenž si připsal proti Sklářům pátý ligový start v sezoně? "Na šance byl asi nejlepší, ale máme jen bod. Tak co s tím? To je zklamání," neskrýval smutek bývalý hráč Liberce či Senice, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Jeho chlebodárce z Generali arény zůstal v tabulce na sedmém místě se sedmnáctibodovým odstupem na vršovického lídra z Edenu. "Nemůžeme to brát. Měli jsme šance i další náznaky zajímavých příležitostí, ale prostě nás trápí koncovka. Respektive v tomhle utkání jsme na ní dojeli. A pak ten závěr... Takhle nemůžeme dohrát utkání. To nejde. Musíme dohrát zápas na soupeřově polovině, nepustit ho do závěrečného tlaku. Hrozně nás to štve," opakoval na stránkách Deníku Sport ostřílený svěřenec kouče Václava Jílka.

Co musí nejslavnější tuzemská značka udělat jinak, aby se zvedla a připisovala si více tříbodových vystoupení, což by jí přinešlo posun vzhůru? "Nevím, čím si tohle mám vysvětlit. Musíme podržet balon na soupeřově polovině a proměnit šance, které si vypracujeme. V tom je cesta k úspěchu. Začít vyhrávat. Až začneme vyhrávat, tak se chytneme," uzavřel ve Sportu odchovanec Sparty, jehož individuální výkony z poslední doby část fanoušků rozdýchává jen velmi těžce.