Šlágr kola vyhrála Jihlava, Dukla se Zbrojovkou vyšly bodově naprázdno

I druhá nejvyšší fotbalová liga má na programu tento víkend zajímavá utkání, šlágr kola mezi Jihlavou a Pardubicemi se ale odehrál už v pátek. V sobotu šli do boje další favorité, Dukla Praha i Zbrojovka Brno.

Jihlava skvěle zvládla první poločas a o přestávce vedla 3:0. Pardubice se ale nevzdaly a ve druhé půli dvakrát skórovaly, na remízu to ale nestačilo. I přesto jsou ale Pardubice stále v čele druhé ligy, předstihnout je však může pražská Dukla, pokud zvládne zápas v Chrudimi. Za těmito týmy je pak právě Jihlava, která má v patách Hradec Králové a Zbrojovku Brno.

Dukla Praha odmítla možnost dostat se do čela ligy, v Chrudimi totiž prohrála 2:3. Třinec doma podlehl Ústí nad Labem 0:1, které se díky prohře Zbrojovky Brno na brněnský tým bodově dotáhlo. Dařilo se naopak Vyšehradu, který nad Vlašimí zvítězil 2:1. Brněnská Zbrojovka nezvládla duel na hřišti Viktorie Žižkov, domácí vyhráli 1:0 kvůli přesnému přímému kopu Březiny.

Druhý tým z Brna, SK Líšeň, si vedl o poznání lépe. Líšeňští doma rozdrtili Vítkovice 5:1.