Odejít z bundesligy by byl pro českého hráče celkem luxus, tvrdí Morávek a chce v ní atakovat 200 startů

Odejít z bundesligy by byl pro českého hráče celkem luxus, tvrdí Morávek a chce v ní atakovat 200 startů

Čerstvě třicetiletý středopolař Jan Morávek už je součástí bundesligového dění jedenáctým rokem, s tím, že nynějšímu Augsburgu, do jehož kádru patří od léta také Tomáš Koubek s Markem Suchým, už je věrný skoro osm let.

V kabině už je mazákem. "Služebně nejstarší nejsem, kapitán Dany Baier je v klubu o déle. Spíš celkově vnímám, že jsem za dobu, co jsem v Augsburgu, nabral jisté zkušenosti. Spoustu věcí vnímám s větším nadhledem. Rozhodně nelituju, že jsem tak dlouho na jednom místě. S manželkou jsme tu maximálně spokojení, důvod měnit působiště nebyl. Toto angažmá si užívám. Teď se ještě vylepšilo tím, že do kabiny přibyli dva čeští kluci. Nastalo něco nového, co jsem několik let nezažil. Byl jsem tu sám, teď přišli rovnou dva krajani najednou. Mít češtinu v kabině je příjemný. Někteří spoluhráči si občas z legrace rýpnou, že máme mluvit jenom německy. Ostatní národnosti to mají stejné. Například Jihoameričané, které spojuje španělština. V kabině také normálně jede angličtina. Myslím, že není nic pro ničemu, když si my tři pokecáme hezky česky," uvedl v rozhovoru pro magazín Gól odchovanec Bohemians 1905.

Sám má v současném působišti smlouvu do června 2022, což znamená, že pokud se dohoda dodrží, na jednom místě stráví dekádu. "Byl jsem vždycky strašně rád, když jsem měl možnost v Augsburgu prodloužit smlouvu. Zkraje sezony jsem od vedení klubu dostal první signál, že by si rádi sedli. Ze schůzky vzešla dohoda o prodloužení smlouvy. Po jejím vypršení bych tu měl být deset let. Z tohoto pohledu nebyl důvod hledat něco jiného. Jsem přesvědčený, že mám Augsburgu pořád co nabídnout a dát. Když jsem zdravý a můžu být na hřišti, myslím, že dokážu týmu pomoct. Vedení to cítí podobně, jinak by mi návrh nové smlouvy nedávalo. Moc si toho vážím. Odmítnout a odejít z bundesligy by pro českého fotbalistu byl celkem luxus. Mně zdejší rodinné prostředí svědčí, vybudoval jsem si tady nějakou pozici. Navíc je příjemné, že do Prahy je to autem tři a půl hodiny," informoval na webu gol.cz bývalý záložník Schalke 04 a Kaiserslauternu.

Byť už je svěřenec švýcarského kouče Martina Schimidta v německé lize dlouho, jeho konto zdobí kvůli častým zraněním jen 140 startů (a 9 branek). "Kariéra je taková, jaká je. Nahoru-dolů. Jiná už asi nebude. Zranění bylo dost, to samozřejmě vím sám. Zápasů, které jsem za Augsburg odehrál ovšem zase není málo. Cirka stovka. Oni si váží, že když jsem na trávníku, jsem přínosem. Jsem přesvědčený, že nějaké starty v bundeslize za Augsburg přidám. Kdybych se dostal na dvě stovky zápasů, budu spokojený. Nyní mám sto čtyřicet, což v mých očích není úplně malé číslo. Ne každý na něj v kariéře dosáhne. Jsem na to pyšný. Ale sám vím, že jich mohlo být daleko víc. Ale na světě jsou daleko horší věci než zranění, kvůli kterým jsem zmeškal desítky zápasů," uzavřel na stránkách gol.cz trojnásobný reprezentant Česka, jenž v této sezoně odehrál za aktuálně šestnáctý Augsburg pět zápasů.