Něco takového jsem nikdy neviděl, rozplýval se po pohárovém slávistickém představení Wenger

Něco takového jsem nikdy neviděl, rozplýval se po pohárovém slávistickém představení Wenger
OBSAHUJE OHLASY

Ačkoliv má Slavie po čtyřech duelech základní části Ligy mistrů pouhé dva body a ve své skupině je poslední, respekt Starého kontinentu jí nechybí.

Sešívaní svými dosavadními výkony okouzlili také Arséne Wengera, jenž zápas Barcelona - Slavia anaylyzoval pro televizní stanici BeIn Sports. A co vše z francouzského odborníka vypadlo?

Nejprve přišla kritika domácích, kteří v Champions League před vlastním publikem neskórovali poprvé od roku 2012. "Barca je v čele LaLigy, vede i skupinu Ligy mistr a i přesto hraje ako tým, který je v krizi. Jejich hra je pomalá. Na posledních 30 metrech hřiště nemají žádnou dynamiku, vše řeší individuálně. A vždy, když ztratí míč, tak to vypadá tak, jako kdyby měli dostat gól z každého protiútoku. A to vše kvůli tomu, že nedokážou držet tempo se soupeřem. Mužstvu chybí dynamika, enerie a sebedůvěra," okomentova katalánský kolos bývalý manažer londýnského Arsenalu, jehož slova vyšla na sport.sk.

Výběr Ernesta Valverdeho podle jeho slov až příliš spoléhá na Lionela Messiho, jehož vrcholem bylo nastřelené břevno po samostatné akci.. "Barca je zajímaá zejména kvůli tomu, že vždy měla fantastickou kolektivní hru. A kromě toho tam byl Leo Messi, který je rozdílový hráč. Proti Slavii to ale vypadalo tak, ,jako by chtěl každý jen přihrát míč Messimu a počkat, co udělá. Základní silné stránky týmové hry jsou pryč. Zdá se mi, že ztratili veškeré charisma," pokračoval v konstruktivní kritice sedmdesátiletý kouč, jenž vyhrál během dvaadvaceti let na ostrovech třikrát Premier League.

Mistr Fortuna:ligu předčil favorita nejen týmovým pojetím, ale i v individuálních statistikách. "Po 80 minutách měla Barca naběháno 97 kilometrů, zatímco Slavia až 109! to je rozdíl 12 kilometrů. Něco takového jsem nikdy neviděl. Je to skutečně obrovský rozdíl, který dokazuje, že Barcelona byla poražená. Její hráči neměli dobré tempo," doplnil na serveru sport.sk někdejší kormidelník Nancy nebo Monaka.

Ten za to nepochválil hlavně Ernesta Valverdeho. "Nakonec je to vždy trenér, který za to může. Ale je velký rozdíl být vinen a být zodpovědným za tuto mizérii. Všichni vidí, že Erneto nerozhoduje o tom, jací hráči přijdou. S tím, co má, musí pracovat nejlépe, jak se dá. Takže to, o čem se teď bavíme, vyvolává mnoho otázek. Kdo má v Barce poslední slovo, když se nakupuje? A e to opavdu fotbalist, jehož potřebuje tým a trenér?," ptal se webem sport.sk citovaný rodák ze Štrasburku.