Takácsovi po příchodu do Edenu 90 procent lidí nevěřilo, Trpišovský mu však dal naději na smlouvu

Takácsovi po příchodu do Edenu 90 procent lidí nevěřilo, Trpišovský mu však dal naději na smlouvu

Defenzivní univerzál Ladislav Takács, jenž může nastupovat jao defenzivní záložní či stoper, je od září součástí slávistického dění, s tím, že je ve Vršovicích zapůjčen z Mladé Boleslavi, které stále patří.

Od svého příchodu do metropole však třiadvacetiletý mladík nastoupil v nejvyšší soutěži jen třirát. Zatímco proti Baníku hrál středního obránce, v Olomouci operoval jako defenzivní štit a s Karvinou se přesunul znovu do obranné čtveřice.

Zatímco za Boleslav odehrál v letních předkolech Evropské ligy čtyři zápasy, za Slavii okusil Ligu mistrů pouze jednou a to na sedm minut. I s ohledem na tyto skutečnosti by se mohlo zdát, že ho Jindřich Trpišovský spíše nepotřebuje a že opce na další spolupráce nemusí být aktivována.

Podle slov hlavního trenéra by se s ním však mohlo počítat i dál. Tím spíš, že se podepsal pod víkendový skalp Karviné a naznačil, čím by mohl být pro lídra Fortuna:ligy platný...

"Jsem za něj rád, protože vím, že mu tak devadesát procent lidí nevěřilo, když přicházel. Jeho výkony jdou postupem času nahoru a teď to korunoval," ocenil svého svěřence exliberecký kormidelník, jehož slova publikoval iSport.cz.

Opci ohledně bývalého borce Teplic nebo Sokolova sešívaní mohou a nemusí uplatnit. Záležet bude na přání trenéra. "Budeme se o tom bavit. Nerad bych ale v tomhle případě předbíhal, potřebuje nad sebou bič. Tak si to možná necháme jako vánoční dárek pro něj," uzavřel na stránkách Deníku sport šéf Škody, Stanciua, Hušbauera a spol., čímž dal někdejšímu mládežnickému reprezentantovi naději, že by mohlo jeho slávisticé dobrodružství pokračovat.

Třeba bude v sestavě i v pátek pod Ještědem...