Vychytané nuly? Vaclíkovi se daří držet krok s Oblakem a udává tempo celé LaLize

Vychytané nuly? Vaclíkovi se daří držet krok s Oblakem a udává tempo celé LaLize

Sevilla už nenašla přemožitele téměř dva měsíce a i díky tomu se drží v tabulce na bronzové pozici s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí tandem FC Barcelona a Real Madrid.

V barvách andaluského týmu k tomu hodně pomáhá i český reprezentant Tomáš Vaclík, jenž začíná atakovat své osobní maximum v počtu vychytaných nul z minulého ročníku LaLigy.

K tomuto datu je někdejší strážce svatyně Basileje, Sparty či Žižkova na sedmi nulách, což znamená, že si po patnácti odchytaných utkáních drží téměř padesátiprocentní úspěšnost.

Ohledně čistých kont se navíc drží v čele pořadí nejlepších brankářů Primera División, s tím, že stejnou bilanci má také Unai Simón z Bilbaa a Jan Oblak z Atlétika Madrid.

"Oblaka s Ter Stegenem považuji dlouhodobě za nejlepší brankáře celé ligy. Oblak každý rok vyhrává ocenění za nejvyšší počet nul v sezoně, takže je příjemné, že máme aktuálně stejnou bilanci. Nic to však neznamená. Navíc bilance není jen moje zásluha, ale vděčím za ni celému týmu. Prošli jsme si v létě množstvím změn, které se dotkly i obrany a nikdo nevěděl, jak bude mužstvo vypadat. Zatím však funguje skvěle," citoval web sport.cz slova svěřence trenéra Julena Lopeteguiho.

Spoluhráč Nolita, Munira, De JOnga, Chicharita nebo Navase se také přiblížil KLubu ligových brankářů, kterým se v kariéře podařilo vychytat sto a více nul. On sám je nyní na metě 96 a jubilejní číslo podle všeho pokoří ještě v právě probíhajícím ročníku...

"Přiznám se, že je to pro mě meta, po které aktuálně koukám. Být součástí tolika skvělých brankářů naší historie by pro mě byla obrovská čest. Čecha už asi nepřekonám, ale jinak věřím, že se mi podaří dosáhnout stovky již tuto sezonu," uzavřel na sport.cz třicetiletý brankář, jenž začal na nejvyšší úrovni chytat ve Vítkovicích.