Rozhodně to tu nechci půl roku prosedět a pak muset ukončit kariéru, říká Škoda

Rozhodně to tu nechci půl roku prosedět a pak muset ukončit kariéru, říká Škoda

Pod tím, že má právě teď Slavia na druhou Plzeň velmi pohodlný náskok šestnácti bodů, je podepsán také sešívaný kapitán Milan Škoda, jehož zastihl závěr podzimu ve výtečné střelecké formě. Na jaře už ovšem může být všechno jinak - budoucnost třiatřicetiletého ofenzivního bojovníka na Sinobo Stadium je totiž nejistá a to i přesto, že dokázal přetavit 556 odehraných minut hned v pět branek, čímž jednoznačně zastínil Tecla, Júsufa i Van Burena.

O skandování fanoušků "Slavia Praha, mistr ligy...

"Je to asi předčasné, ale náskok máme vážně komfortní, to jsem ještě nikdy nezažil. Můžeme si to prakticky pokazit jen a jen sami. Ještě to ovšem není hotové, každopádně našlápnuto máme skvěle."

O tom, že skóroval v posledních třech ligových duelech podzimu...

"Cítil jsem se teď fakt dobře. Předtím jsem nějakých osm zápasů nenastoupil, nebo možná na pár minut v jednom, takže jsem asi nabral síly. Samozřejmě je to pro mě takové blbé, že končí podzim. Jsem ale rád, že jsem poslední utkání mohl nastupovat od začátku. Jsem šťastný za to, jak jsme zápasy zvládli vítězně. Skvělý byl celý podzim."

O útoku na Klub ligových kanonýrů, kam mu nyní chybí už jen 6 tref...

"Teď, když mi to tam padá, tak to vypadá, že je to lehké. Ale může zase přijít období, kdy nebudu nastupovat nebo mi to tam přestane padat. I těch šest branek je potom hodně. Občas se o tom s klukama bavíme, ale já to nijak nedramatizuju a nelámu přes koleno."

O tom, že mu v Edenu končí smlouva již za šest měsíců...

"Já doufám, že to nebyl můj poslední zápas v Edenu. Nejradši bych byl tady, ale spekuluje se o nějakých příchodech. Rozhodně to tu nechci půl roku prosedět a pak muset ukončit kariéru. Hodně naznačuje už to, že jsem jediný, komu v létě končí smlouva. Takže uvidíme."