Španělské velkokluby mají z ostudy kabát. Všechny vypadly ve čtvrtfinále poháru

Španělské velkokluby mají z ostudy kabát. Všechny vypadly ve čtvrtfinále poháru

Ve španělském poháru vypadly ve čtvrtfinále všechny hvězdné kluby. Real Madrid si v domácím utkání od San Sebastianu vysloužil čtyřbrankovou porážku, Barcelona padla v Bilbau.

Trenér Bílého baletu Zinédine Zidane má o čem přemýšlet, vždyť čtyři góly dostal tým Realu na domácím stadionu poprvé pod jeho vedením. Baskové se na San Bernabeu vyřádili a především díky své efektivitě porazili Real rozdílem třídy. Vedli dokonce 3:0 a 4:1, hráči domácích dotahovali utkání ale marně. Výsledek utkání 3:4 z pohledu domácích je tak pro nejednoho fanouška královského klubu zklamáním.

Potvrdit roli favorita nezvládl ani tým Barcelony. S dalším baskickým týmem, Bilbaem, prohrála 0:1 kvůli vlastní brance z konce utkání. Lionel Messi po odchodu Luise Suáreze všechny herní úkoly plnit nestačí a je jen otázkou času, kdy bude hra Barcelony skřípat ještě více.

Po neúspěchu Villarrealu a Valencie a selhání Atlética Madrid hned ve třetím kole tak zůstal španělský pohár bez většího favorita. Oba baskické celky doplnil outsider z regionálního druholigového klubu Mirandés a tým z klidných vod tabulky La Ligy Granada. Závěrečná kola poháru již jsou nalosována, utkají se Real Sociedad s týmem Mirandés a Bilbao proti Granadě. Semifinále se hraje na dvě kola.

Ať se vítězem stane kdokoli, jistě dopadne španělský pohár letos překvapením. Velkokluby tak jistě mají o čem přemýšlet do budoucích let a vzít si ze svého neúspěchu ponaučení.