Ten konec měl proběhnout trochu jinak, říká Jeřábek o Teplicích

Ten konec měl proběhnout trochu jinak, říká Jeřábek o Teplicích
ROZHOVOR

Ta sága se táhla celou zimu, až tento týden došla konečně k rozuzlení. Šestadvacetiletý stoper Michal Jeřábek vypověděl smlouvu v Teplicích a přesídlil do Jablonce, kde hodlá s týmem zabojovat o Evropu. Co si myslí o Petru Radovi či jak hodnotí svůj trpký konec na Stínadlech?

 

Je to velká úleva, když víte, kde budete na jaře hrát?

Určitě jsem velmi rád, že už můžu myslet jen na fotbal a neřešit věci okolo. S Jabloncem mě čekají těžké zápasy a chci se už soustředit pouze na ně a svůj nový klub.

Čím vás přesvědčil Miroslav Pelta, abyste podepsal právě Jablonci?

Mně se na Jablonci líbí, že má každoročně ambici hrát o Evropu. To se mu daří a mně velmi láká si konečně zahrát o špičku tabulky.

V Jablonci je svérázný trenér Petr Rada, jenž je známý svým férovým, leč poněkud neúprosným přístupem k hráčům. Jak se těšíte právě na něj?

Těším se na něj moc. Pana Radu jsem párkrát potkal už na Dukle, kde jsme se několikrát pozdravili. Je to hodně emotivní trenér, který se svým týmem žije a na lavičce to dává jednoznačně najevo. Myslím, že hlavně díky němu je Jablonec v tabulce tam, kde je.

Jak velkou motivací je pro vás osobně zabojovat o druhé místo, na které ztrácíte jen tři body?

Motivace je to obrovská. Jsme pět bodů před Spartou a na dostřel Plzni, ale je to hodně vyrovnané. Musíme koukat nad sebe i pod sebe. Teď nás navíc čekají utkání v Ostravě a s Plzní. Musíme v nich něco uhrát, aby se nám ta druhá příčka nevzdálila.

Jablonec je známý tím, že i když má vysoké ambice, zároveň nebrání svým hráčům odcházet za lepším. Byl i tohle jeden z důvodů, proč jste s podpisem neváhal?

Určitě. Jablonec je hodně sledovaný mančaft, ze kterého každoročně odchází dost hráčů třeba do Slavie či Sparty. I v tomto ohledu to pro mě bude příjemná změna.

Řešil jste i nabídky z ciziny. Prozradíte, odkud byly?

Konkrétní kluby bych raději nejmenoval. Ale mohu prozradit, že jsme řešili Rusko, Rumunsko,Moldávii či Polsko. Po fotbalové stránce dával největší smysl celek z Ruska, ale nakonec jsem byl nejvíc rád za Jablonec. 

Váš odchod z Teplic byl však poměrně bouřlivý a nakonec skončil tím, že jste jednostranně vypověděl smlouvu. Čekáte nějakou reakci druhé strany?

Teď už je to jen na Teplicích, jak se k tomu postaví. K tomu se nemůžu a ani nechci vyjadřovat. Pro mě je hlavní, že už jsem hráčem Jablonce. To je pro mě priorita.

V Teplicích vás nejprve přeřadili do B-týmu, protože jste odmítl prodloužit smlouvu. Zklamalo vás takové jednání?

Samozřejmě. Byl jsem tam čtyři roky, což není úplně krátká doba. Čekal jsem, že ten konec proběhne trochu jinak. Jsem profesionální hráč a nerozumím tomu, proč jsem tam ten poslední půlrok nemohl v klidu dohrát. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Sportovní ředitel Štěpán Vachoušek nakonec prohlásil, že jste byl do béčka přeřazen z výkonnostních důvodů. Chcete to nějak komentovat?

Asi ne. Všichni vědí, jak to bylo. Tohle už byla jen nějaká poslední reakce... Nebudu se v tom pitvat. 

A dokážete si po tom všem představit, že byste se do Teplic ještě nikdy vrátil?

Teď nad tímhle vůbec nepřemýšlím. Jsem v Jablonci a opravdu udělám vše pro to, abych byl co nejplatnější pro tým.