Nejstarší hráč bundesligy se s Německem nerozloučí ani po sezoně a může za to Bayern...

Nejstarší hráč bundesligy se s Německem nerozloučí ani po sezoně a může za to Bayern...

Jedním z úkazů soudobého bundesligového hemžení je jednačtyřicetiletý peruánský forvard Claudio Pizarro, jenž to stále nezabalil ani v pokročilém věku a pořád je součástí áčka Werderu Brémy.

Na Weserstadionu sice fungoval až do přerušení německé ligy jakožto žolík, který do všech patnácti utkání zasáhl až jako střídající útočník, nicméně i to se samozřejmě počítá.

Protože však profesionální kariéru na nejvyšší úrovni nejde natahovat věčně, podle všeho jde o jeho poslední sezonu v hráčské roli a kopačky se tedy pomyslně věšet na hřebík...

Německo by ovšem současný spoluhráč Jiřího Pavlenky a Theodora Gebre Selassieho opustit neměl ani po svém konci v Brémách. Podle informací serveru sport1.de by se totiž mohl vrátit do struktu Bayernu Mnichov, jehož slavný trikot oblékal hned ve dvou etapách a sice v letech 2001 - 2007 a 2012 - 2015.

V bavorské Allianz Areně by ho však od léta nečekala žádná trenérská štace. Alespoň ne v nejbližší budoucnosti. Šeštinásobný vítěz německé ligy se čtyřiceti mezinárodními starty za Peru by totiž mohl začít pracovat jako ambasador Bayernu a nyní devětadvacetinásobného šampiona země by tak reprezentoval na veřejných akcích.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.