Horváth bere pauzu i jako určité plus: Mám trochu víc času, koukám hodně na video, studuji soupeře a vymýšlím, co s tím

Horváth bere pauzu i jako určité plus: Mám trochu víc času, koukám hodně na video, studuji soupeře a vymýšlím, co s tím

Až do přerušení ligy Příbram nevyhrála sedmnáct soutěžních zápasů a je největším kandidátem na sestup do druhé ligy. S dotyčným scénářem se však stále nesmířil nástupce Romana Nádvorníka na středočeské lavičce Pavel Horváth, jenž díky pandemii koronaviru stále čeká na svůj prvoligový debut.

Jak se mu nyní pracuje v notně omezených podmínkách? "Pohledů na tuhle situaci je víc, dá se brát i jako určité plus, protože mám trochu víc času, ale vzhledem k tomu, že nemůžeme trénovat společně, tak je to spíš o tom, abych si rozebral soupeře, kteří nás čekají, a s kolegy z realizačního týmu popřemýšlel, jak mužstvo trochu pozměnit a nabudit. Koukám hodně na video, studuji soupeře a vymýšlím, co s tím," uvedl na webu ceskatelevize.cz dnes již bývalý stratég plzeňské rezervy či Baníku Sokolov, kterému na klidu nepřídává ani nepřehledná situace, kdy nikdo neví, co bude.

Ohledně udržení prvoligového statusu je stále optimistou. "Poskládal jsem si plusy i minusy a podle mě je velká šance na záchranu. Dá se to ještě zlomit. Kdybych měl pocit, že to nemá cenu, tak bych do toho nešel. Věřím, že to ještě není rozhodnuté, zápasů zbývá jedenáct. Bude to hodně o hlavě. Vím, že to tam lidem není jedno. Ta zodpovědnost je na více lidech, ale já musím být ten, kdo ostatním dá ten impuls, a věřím, že se to projeví. Věřím, že jsem schopný mužstvu pomoct svým pohledem na fotbal a jednotlivé situace, které fotbal přináší," pokračoval na serveru ceskatelevize.cz nový nadřízený Rezka, Slepičky, Škody a spol.

Před případným opětovným rozjedem Fortuna:ligy věří, že kluby dostanou alespoň dva týdny na přípravu. "A za tu dobu se pokusíme něco změnit, abychom byli úspěšní. Nedovedu si představit ani jako hráč, že bych měsíc, měsíc a půl nehrál a netrénoval a hned bych naskočil do zápasu. Ti hráči jsou na něco zvyklí a já budu balancovat na tom, co je možné během těch třeba dvou týdnů převést do hry, a uvidím, jak se to povede," uzavřel čtyřiačtyřicetiletý odborník, který je nyní usazen u řeky Litavky.