Grajciar: Pokud by se nedej bože nepodařilo ligu v Příbrami zachránit, chtěli bychom se do ní za rok vrátit

Grajciar: Pokud by se nedej bože nepodařilo ligu v Příbrami zachránit, chtěli bychom se do ní za rok vrátit

Peter Grajciar za sebou nemá špatnou hráčskou kariéru, během níž prošel jak oběma slavnými pražskými "S", tak například Konyasporem, Dinamem Tbilisi či Slaskem Wroclaw.

V posledních sezonách ho bylo možno zastihnout v Příbrami či Dynamu České Budějovice, s tím, že v loňském roce jakožto hrající asistent vypomáhal béčku Viktorie Plzeň.

Ani v něm se však příliš dlouho neohřál, protože vyslyšel nabídku Pavla Horvátha a odebral se s ním zachraňovat Příbram. Má to však jednu podmínku - musel ukončit kariéru a soustředit už se výhradně na asistentskou roli...

"Dohodli jsme se rychle, byl jsem vděčný za příležitost pracovat s takovou legendou. Postupně jsem se přesouval z hřiště i do kanceláře. Seznámil jsem se s novými administrativními úkoly a poté, co dostal Pavel nabídku trénovat Příbram, vyvstala otázka, zda půjdu s ním. Podmínkou bylo ukončení aktivní kariérya rozhodnutí jsem měl jedno odpoledne. Jak vidíte, šel jsem do toho," pronesl v rozhovoru pro sport.cz Grajciar, jenž si udělal jméno ve slovenské Nitře, odkud už se přesouval do vršovického "S".

Návratu do aktuálně šestnáctého celku Fortuna:ligy se nebojí. I kdyby se spadlo, chtěl by být u dalšího postupu, což už v minulosti zažil. "Přiznávám, že jsme šli do velkého rizika. Přišli jsme však s tím, že pokud by se nedej bože nepodařilo ligu v Příbrami zachránit, chtěli bychom se do ní za rok vrátit. Do konce soutěže zbývá hodně kol, určitě je reálná šance bodové manko smazat. Věřím, že máme sílu dohnat předposledního a vybojovat alespoň barážovém příčku. Kdybychom nebyli s Pavlem přesvědčeni, že je v našich silách vybojovat záchranu, tak bychom do toho nešli," ozřejmil na sport.cz šestatřicetiletý rodák ze Zvolena.