Ben Chaim dostal výjimku a se Spartou se nepřipravuje, ani když už je zdravý. Předčasné rozvázání smlouvy je blízko

Ben Chaim dostal výjimku a se Spartou se nepřipravuje, ani když už je zdravý. Předčasné rozvázání smlouvy je blízko

Transfer izraelského rychlíka Tala Ben Chaima je pro Spartu jeden z nejhorších příchodů poslední dekády a to nejen díky přemrštěné sumě 76 milionů korun.

Ačkoliv už je v české metropoli služebně vázán téměř tři roky, i kvůli zranění odehrál za letenské áčko pouhých 24 duelů, s tím, že síť nerozvlnil ani jednou a připsal si jen tři gólové asistence.

Když se Sparta sešla minulý týden ke společným tréninkům ve skupinkách, sám zkušený hráč absentoval, protože se měl dohodnout s klubovým vedením na pozdějším příletu do metrpole.

"Ben Chaim se s klubem dohodl, že se do přípravy zapojí v průběhu tohoto týdne," citoval server iSport.cz slova zdroje blízkého nejslavnější tuzemské značce.

V jeho případě hrají roli rodinné důvody. V úvodu letošního roku se jeho partnerce narodil potomek a protože má z celé rodiny pracovní povolení v České republice pouze on, pobyt v rodné zemi si prodloužil.

Mimo marodku už je Ben Chaim od března, nicméně ještě před přerušením soutěží nenastupoval ani za rezervu a momentálně devátý tým Fortuna:ligy na čele s hlavním trenérem Václavem Kotalem už s ním podle všeho nepočítá.

Protože má platnou smlouvu až do června 2021, bude se mu hledat nový nápadník. Proti jsou však hned dva faktory - není nejlevnější a zájemci o jeho podpis se zrovna nehrnou. Tím spíš, že naposledy hrál v létě 2018.

Nejreálnější se zdá být předčasné rozvázání smlouvy, s tím, že by byl volný již od června a Spartě by se tak ulevilo i od jeho nemalé gáže. Roli však bude hrát i postoj samotné někdejší opory Maccabi Tel Aviv, jež vlastní dva tituly v Ligat Ha´Al.