Váchova budoucnost? Dovedu si představit svoje další působení ve Spartě, ale i jiných možností je strašně moc

Váchova budoucnost? Dovedu si představit svoje další působení ve Spartě, ale i jiných možností je strašně moc

Když se letos Václav Kotal přesunoval ze strahovského béčka do sparťanského áčka, v médiích padaly úvahy, že by mohl do Fortuna:ligy opět povýšit také kapitána rezervního mužstva Lukáše Váchu.

Ani on už se však do elitní soutěže nehrnul. "Se svým zdravotním stavem už na ligu nemám. Na levém kolenu mám operovaný křížový vaz, na obou pak menisky a chrupavky. Myslím si, že se na jejich stavu podepsalo, že jsem často chodil hrát přes bolest. Odnesla to pak i záda, se kterými jsem marodil rok a čtvrt. Paradoxně to začalo haprovat v tom nejúspěšnějším roce 2014," zavzpomínal si bývalý středopolař české reprezentace s osmi mezinárodními starty, jehož slova vyšla na serveru gol.cz.

Brzy jednatřicetiletý záložník už tak nějaký čas působí v ČFL, kde se musí vypořádávat i s celou řadou křiklounů na tribunách. "Na mě řvou lidé všude, měl jsem ale čas se na to připravit, i když to nebylo jednoduché. Musíte si to hlavně nastavit v hlavě. Trenér Kotal mi dal na podzim roli, ve které jsem hodně spokojený a cítím se v ní dobře. Mám taky zodpovědnost jako kapitán Sparty, i když se jedná o „béčko," podotkl v interview pro magazín Gól někdejší hráč Liberce, Baníku i Jablonce.

Jako jeden z týmových vůdců cítí zodpovědnost i vůči mladým talentům. "Říká se, že mezi mladými se nestárne, ne? Kluci mají v sobě entuziasmus a vidinu, že chtějí ve fotbale něco dokázat, v tom jim mohu se svými zkušenostmi pomáhat. Vydrží neúnavně běhat po celý trénink, což já už nezvládám. Mladí řeší jen fotbal a případně ještě školu, já mám už jiné starosti," připomněl na stránkách gol.cz pyšný otec dcery Kristýny.

A co bude dál? Na hrací ploše se s ním možná půjde setkávat ještě řadu sezon. "Dělám fotbal celý život, pokud mi zdraví vydrží, tak bych ho chtěl hrát co nejdéle. Dovedu si představit i svoje další působení ve Spartě, ale i jiných možností je strašně moc. V tuhle chvíli o tom nemám ještě úplně jasnou představu," uzavřel pro Gól ostřílený Vácha.