Vorel se dočkal v Senici českého krajana, jehož vychovala Zbrojovka a který nedávno neuspěl v Příbrami

Vorel se dočkal v Senici českého krajana, jehož vychovala Zbrojovka a který nedávno neuspěl v Příbrami

Slovenský celek FK Senica, jehož tři tyče hájí třiadvacetiletý český brankář s minulostí ve Spartě či Vlašimi Vojtěch Vorel, přivedl do svých řad jeho krajana.

Záhoráci, které čeká příští rok oslava stých narozenin, se domluvili s odchovancem Zbrojovky Brno Dominikem Dudou, jemuž je pětadvacet a v sezoně 2018/2019 se mihl v Příbrami, za níž si ovšem žádný ligový start nepřipsal.

Ofenzivní záložník se na nové adrese dohodl do konce aktuálního ročníku. "Příležitost připojit se k Senici vnímám moc pozitivně. Věřím, že se nám podaří naplnit naše cíle a budu pro mužstvo přínosem," neváhal použít tradiční klišé Duda, který dorazil jakožto volný hráč.

Kromě něj přivedl klub z OMS Areny pro více než 5 tisíc diváků také o dva roky staršího defenzivního středopolaře Filipa Deketa, jenž je odchovancem Spartaku Trnava a kromě Lokomotivy Zvolen se zjevil například i v rakouském Sigendorfu, jenž působí v tamní nížší soutěži.

"Pro mě osobně je to obrovská možnost a zároveň výzva. Kor po všech zraněních, které jsem v minulosti musel překonat. Velmi si této šance vážím a jsem za ni rád. Budu se snažit ze sebe vydat maximum," doplnila tradiční formulky při změně dresu nová akvizice Senice. Také on si plácl do zbytku soutěže a poté se uvidí...