V Liberci jsem měl problémy, na všechno jsem trochu prděl a trenéři na mě furt řvali, přiznal Kolář

V Liberci jsem měl problémy, na všechno jsem trochu prděl a trenéři na mě furt řvali, přiznal Kolář

Ondřej Kolář si ve své profesionální kariéře zatím zachytal za tři kluby. Jde o Slovan Liberec, Varnsdorf a Slavii, s tím, že celorepublikově respektován začal být až na své poslední misi na vršovickém Sinobo Stadium.

Za velký talent byl sice pětadvacetiletý strážce svatyně považován již na stadionu U Nisy, nicméně pod Ještědem se nevyhnul ani mírné stagnaci a pořádně ho dokázal motivovat až jeho jmenovec a kouč brankářů v jedné osobě Štěpán Kolář, který s ním pracoval na severočeské půdě a má ho pod sebou i v metropoli.

"Štěpán Kolář je takový můj fotbalový táta, máme nadstandardní vztah. On rád říká, že kdybych ho nepotkal, tak furt rozvážím mléko. Pomohl mi hlavně po lidské stránce, bylo to se mnou složité," informoval v televizním dokumentu "Made in Eden".

To, že se ještě před pár lety nechoval profesionálně, netají. "V Liberci jsem měl problémy, na všechno jsem trochu prděl. A trenéři mě furt pérovali, řvali na mě. Nejdřív jsem si myslel svoje, ale teď to vnímám. Zdeněk Houštecký ve mně viděl potenciál a se Štěpánem Kolářem po mně šlapali," přiznal v sešívaném pořadu fotbalista, na něhož už také do Edenu dorazily nabídky ze zahraničí.

Nehledě ke spoustě čistých kont je podle mnohých názorů z celé Fortuna:Ligy nejlepším golmánem ve hře nohama a dokládá to spousta rizikových kliček, zasekávaček a odvážných herních situací, které mají za úkol i něco víc, než jen odkop na tribunu. "Už to ode mě trochu vyžadují i spoluhráči. Všichni říkají, že když žádnou kličku neudělám, je to divný zápas. Dovolím si spoustu věcí, které si normální gólman nedovolí. Hodně zasekávaček a kliček. Naštěstí většinou vychází a gól z toho ještě nikdy nebyl," uzavřel Kolář, jenž je součástí aktuálního ligového lídra již nějakých osmadvacet měsíců a svého chlebodárce vyšel na milion eur.