Gebre Selassie si stále nechce připouštět sestup: Musíme se snažit jít pozitivně dál

Gebre Selassie si stále nechce připouštět sestup: Musíme se snažit jít pozitivně dál

Autor dvaceti bundesligových tref Theodor Gebre Selassie neměl po vysoké domácí prohře s Bayerem Leverkusem zrovna skvělou náladu a má k tomu své důvody - jeho Werderu, který naposledy zvítězil v lednu, reálně hrozí nepříjemný pád do druhé bundesligy.

"Pochopitelně po dvou měsících pauzy bez zápasu to nemůže být ideální. Ovšem situace jsme měli vyřešit lépe, ukázala se individuální kvalita Leverkusenu, asi nepotřebují tolik času se sehrávat a něco pilovat. Kvalitu ukázali na plné čáře, což se nám v rozhodujících chvílích zápasu nepovedlo," krčil rameny bývalý zadák Slovanu Liberec, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.

Předposlední Brémy už ztrácí na barážovou pozici pět bodů, což s ohledem na jejich formu není úplně málo. Krajní bek však pořád věří v týmovou sílu. "Naše situace se po tomto kole nijak diametrálně nezměnila, akorát máme o zápas méně. Ale mohli jsme využít toho, že ostatní výsledky hrály pro nás. Musíme dobře zregenerovat a snažit se jít pozitivně dál. Do konce zbývá ještě devět zápasů, ve hře je 27 bodů," upozornil na serveru sport.cz třiatřicetiletý spoluhráč Jiřího Pavlenky.

Protože je Werder tam, kde je, pro exreprezentanta může jít o jeho nejtěší ročník u našich západních sousedů, kde působí již od roku 2012. "Asi ano. V podobné situaci jsme už byli, ale člověk cítil, že když hrál domácí zápas, vytvořila se taková atmosféra, která mu na hřišti vdechla ještě druhý život. Tohle tam nyní bez fanoušků opravdu schází," uznal na sport.cz Gebre Selassie, jehož chlebodárce má před sebou výjezd do Freiburgu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.