Šmicer o prázdných hledištích: Hráče lituji, byl bych nešťastný. Můžeme se dočkat nějakých překvapení

Šmicer o prázdných hledištích: Hráče lituji, byl bych nešťastný. Můžeme se dočkat nějakých překvapení

Internacionál a vítěz Ligy mistrů z roku 2005 v jedné osobě Vladimír Šmicer je rád, že se kluby dohodly a že zkusí sezonu 2019/2020 dohrát. Ideální řešení podle něj asi neexistuje, ale jestli existují nějaké podmínky pro dokončení, je rád, že to tak bude.

Jak se dívá na souboje s prázdnými hledišti? "V tomhle ohledu hráče lituju, sám bych z toho byl nešťastný. Já jsem miloval, když jsem udělal kličku a někdo mi zatleskal, nebo jsem dal gól a potěšil diváky. Víc než pro sebe hrajete pro fanoušky," citoval iSport.cz slova exreprezentanta.

Kvůli absenci fanoušků by vše mohlo být kapku jinak, než za normálních okolností. "Bez diváků se smazává také výhoda domácího prostředí, tak se můžeme dočkat i některých překvapivých výsledků," podotklo na stránkách Deníku Sport "Štístko".

Pokud jde o náročný program, ani větší kluby s početnějšími kádry to nebudou mít úplně snadné. Jeho Slavii například bude chybět ofenzivně laděný nigerijský reprezentant Peter Olayinka. "Je to velká komplikace, program bude nahuštěný a každý zraněný hráč bude chybět. Olayinka patří k hráčům základní sestavy, pro Slavii to je oslabení," potvrdil ve Sportu někdejší forvard Liverpoolu, Bordeaux či Racingu Lens.

Před rozjezdem má sešívaný obhájce titulu na druhou Viktorii náskok osmi bodů a ještě by mohlo dojít k zápletce. "Jestli oba týmy budou pokračovat ve stejné výkonnosti, tak Plzeň bude určitě ještě kousat," upozornil ve Sportu šestačtyřicetiletý rodák z Děčína, který je majitelem tří českých titulů.