Kúdela před Příbramí: Zápas bude spíš o nás, zkusíme si udělat pohodu před těžkou nedělí s Plzní

Kúdela před Příbramí: Zápas bude spíš o nás, zkusíme si udělat pohodu před těžkou nedělí s Plzní

Úterní večer se u řeky Litavky ponese ve znamení souboje posledního s prvním celkem tabulky. Pokud si mistrovská Slavia nepřipíše plný počet bodů, bude to velké překvapení a to i přesto, že se družina Pavla Horvátha nedávno radovala z vyloupení olomoucké půdy.

"Hodně udělala změna trenéra, pomohla jim i ta pauza, protože si mohli na sebe vzájemně zvyknout. To jim hraje do karet. Myslím ale, že zápas bude spíše o nás. My to musíme zvládnout, jedeme tam v roli favorita a zkusíme si udělat pohodu před tím těžkým utkáním, které nás čeká o víkendu," připomněl nedělní šlágr proti Viktorii Plzeň sešívaný stoper Ondřej Kúdela.

Nemohlo by přeci jen dojít k podcenění? "Dosavadní výkony byly dobré, ale v některých situacích jsou tam i vykřičníky. Někdy nás soupeř mohl potrestat, kdyby byl kvalitnější. Je fajn, že jsme teď dva zápasy za sebou vyhráli, navíc s nulou, což Kolářovi přineslo rekord, na to jsme čekali. O to víc mu teď odpadne stres. Musíme se na to utkání soustředit a navázat na předchozí výhry. Musíme hrát pořád stejně, prezentovat se naším stylem. Je třeba si uvědomit, o co hrajeme a proč jsme tady. Dobře víme, jak k tomu utkání přistoupit," pronesl pilíř slávistické defenzivní řady, jenž dorazil do Edenu z Liberce.

Byť je nyní lídr tabulky v zápřahu, do základní sestavy by měly promluvit výhradně zdravotní problémy a nic jiného. "Řekl bych, že z vlastní zkušenosti je lepší, když člověk hraje v rytmu, teď si myslím, že bylo dostatek volna a všichni mají dost sil. Do dalšího zápasu bude dostatek času. V tomto bych nechtěl taktizovat," pokračoval velezkušený středí obránce, jenž patří mezi borce v karetním ohrožení.

Slavia v Příbrami a s Plzní! Viktoria na Baníku, Sparta s Teplicemi a na Bohemce, Bayern v Leverkusenu!