Olomouc? Fotbal moc nehrají, ale zakládají si na bojovnosti, musíme si dát pozor, varuje Kozel

Olomouc? Fotbal moc nehrají, ale zakládají si na bojovnosti, musíme si dát pozor, varuje Kozel

Baník se stále vzpamatovává z výsledkových nezdarů a nyní před ním podle slov trenéra leží další těžká zkouška, jíž představuje Sigma Olomouc.

Hráči obou celků se v poslední době topí v jakési výsledkové agonii, kterou by rádi konečně prolomili. Jak skupina trenéra Kozla, tak i družina lodivoda Látala touží po postupu v tabulce směrem vzhůru. Baník hodlá atakovat její první třetinu, kdežto Sigma tu prostřední.

„Čeká nás náročné utkání, Olomouc má za cíl být v té prostřední skupině tabulky. A k tomu jí poslední zápasy moc nevyšly,“ pravil během předzápasového hodnocení Luboš Kozel, jenž dopředu nevěstí nic lehkého. A to se týká zejména těch fyzických soubojů.

„Viděl jsem je v Českých Budějovicích, mají to založeno na důrazu a bojovnosti, tam to moc o fotbale nebylo. Naopak doma s Příbrami o kolo dříve byli jednoznačně lepší. Očekávám, že proti nám budou hrát jinak než v Budějovicích,“ podotkl pro klubový web trenér Ostravy.

„Pro nás se nic nemění. Venku jsme na jaře ještě neprohráli a věřím, že nám to vydrží i po neděli,” doplnil Kozel a přiložil svému tvrzení značnou dávku sebevědomí. Ta bude jistě potřeba, naposledy jeho svěřenci padli doma 0:2 s Plzní. Ještě předtím dvakrát za sebou remizovali.