Janetzký: Kováč vnesl do Opavy jiné myšlení. Zavadil má zkušenosti a pozor bych si dal i na Součka

Janetzký: Kováč vnesl do Opavy jiné myšlení. Zavadil má zkušenosti a pozor bych si dal i na Součka

Skupina o záchranu sebou přináší boj o všechno. Sestoupit se nikomu nechce, proto je jasné, že každý z klubů namočených v této společnosti udělá maximum, aby v posledních zápasech této sezóny urval co nejvíce bodů. V sobotu přivítá Zlín na své půdě Opavu, která je blízko exodu o soutěž níže. Na severu Moravy je však nový kouč Radoslav Kováč, který svůj tým v závěru základní části okysličil. A uvědomují si to i Ševci, kteří s nimi doma o body přijít nechtějí.

Po restartu české nejvyšší soutěže se stal třiadvacetiletý záložník Jakub Janetzký jednou z opor základní sestavy trenéra Bohumila Páníka. Proti sobotnímu soupeři jej pojí minulost, neboť právě v Opavě nakoukl mezi tuzemskou elitu.

„Pořád tam některé kluky znám, takže je to pro mě zajímavé utkání, na které se moc těším. S některými z nich si píšu, ale žádné hecování neprobíhá. Tenhle zápas je ale pro nás důležitý, protože můžeme odskočit od poslední trojice. Hrajeme navíc doma, takže vítězství je povinnost,“ hlásí záložník Fastavu v rozhovoru pro klubové stránky.

Změna trenéra v Opavě neunikla jeho pozornosti, neboť stále sleduje, jak si jeho chlebodárce vede. „Předvedli pod ním sympatický, bojovný výkon. Hodně toho naběhali a vítězství šli naproti. Kováč vnesl do týmu jiné myšlení, rozestavení a má spoustu zkušeností jako hráč, či jako asistent trenéra ve Spartě. Jejich silou jsou standardní situace. Zavadil má zkušenosti a kope je moc dobře. Navíc se pěkně v minulém kole trefil i Souček,“ dodal Janetzký.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.