Probuzený Mareš chválí kolegy: Hlavně kluci v záloze jsou teď skvělí, je to hned vidět na celé hře

Probuzený Mareš chválí kolegy: Hlavně kluci v záloze jsou teď skvělí, je to hned vidět na celé hře

Třiatřicetiletý teplický kapitán Jakub Mareš se sice v sezoně Fortuna:ligy střelecky prosadil sedmkrát, ale na svou poslední trefu (proti Karviné) si musel počkat 16 zápasů a necelých devět měsíců, což je pořádně dlouhá doba ticha.

Nutno podotknout, že ono čekání prodloužila jak koronavirová krize, tak distanc na dva zápasy kvůli osmi nasbíraným žlutým kartám. "Já mám vůbec speciální věci, stál jsem snad dva a půl měsíce za osm žlutých, bylo to hrozné. Pak ta antibiotika kvůli zánětu zubů, moje tělo dostalo zabrat. Ale snad se to obrací, zvedáme se, hlavně kluci v záloze jsou teď skvělí, je to hned pak vidět na celé hře," liboval si na idnes.cz svěřenec Stanislava Hejkala, jehož vyjádření publikoval portál idnes.cz.

A přerušení půstu? "Jsem za to rád, vždyť jsem útočník, góly chci dávat. Teď po pauze jsem ne vždy hrál na hrotu. Měl jsem problém po antibiotikách, nemohl jsem se do toho dostat hlavně běžecky. Potřeboval jsem čas, abych se rozdýchal. Poslední tři zápasy už to má vzestupnou tendenci," citoval web idnes.cz slova bývalého hráče Dukly, Sparty či Mladé Boleslavi, jemuž asistoval Alois Hyčka.

Jeho Sklářům vyšly poslední dva zápasy. Jak Příbram, tak Karviná, od nich dostali po čtyřech brankách a baráži jsou čtyři kola před koncem vzdáleni na osm bodů. Pokud v úterý přetlačí na Hané lépe postavenou, leč tápající Sigmu, mohou slavit definitivu udržení předčasně.

"Máme to v hlavě. Věděli jsme, že zápas s Karvinou je pro náš klub hrozně důležitý, hráli jsme o to, jestli se budeme trápit dole, nebo půjdeme do dalších kol v klidu. Dvakrát čtyři góly doma je super, stejně jako že se trefilo víc kluků. Snad to už dotáhneme," doplnil na idnes.cz muž se zkušenostmi ze slovenské i polské ligy.