Když mám nějaké černé myšlenky, vzpomenu si na rady Horvátha s Rosickým, říká Petržela

Když mám nějaké černé myšlenky, vzpomenu si na rady Horvátha s Rosickým, říká Petržela

Veterán Slovácka Milan Petržela potvrdil, že konec sezony byl pro hráče z Uherského Hradiště poměrně trpký. Byť byl ročník nastartován dobře, po koronavirové pauze už se jim nepodařilo navázat na předchozí výsledky.

I tak se však při hodnocení posledních 12 měsíců v žádném případě nezlobil. "I když jsme konec zpackali, myslím, že sezona je hodně vydařená. Bojovali jsme do poslední chvilky o šestku, což na Slovácku dlouho nebylo. Chodili i lidi, bylo vidět, že fotbalem žijí. Teď by bylo dobré, abychom na to navázali," pronesl na webu idnes.cz sedmatřicetiletý veterán.

Čím si bývalý křídelník Plzně, Sparty i Augsburgu vysvětluje to, že se to po slibném rozjezdu nepodařilo dotáhnout? "Motám si tím hlavu. Může to být i tak, že když přijde nějaký výsledkový výpadek, semele vás to a už se vám zpátky do formy těžko naskakuje. Těžko říct, jestli se i neobjevilo nějaké uspokojení, že už jsme zachránění a máme splněno. Musíme to odbourat. Budeme teď chtít všem nalít do hlav, že už nepatříme jen do boje o záchranu, ale máme mužstvo, abychom se mohli rvát o horní příčky," burcoval celou kabinu svěřenec kouče Martina Svědíka, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Osobně je rád, že mohl nějak pomoci a že byl impulzem do šatny. Zasáhl do 27 utkání, odehrál 1818 minut čistého času a konta soupeřů zatížil čtyřmi brankami, což se mu v jedné sezoně naposledy povedlo v 2013/2014. "Snad jsem přispěl k tomu, že kluci viděli, že se dá hrát s každým, nemá cenu být z někoho podělaný," doplnil na idnes.cz rychlonohý fotbalista, kterého bude možno na zelených pažitech vídávat také v dalším soutěžním období 2020/2021. "Smlouvu jsem navíc měl už rovnou dvouletou a určitě ji dodržím. Co bude potom, se uvidí. Jestli mě tady ještě budou trpět, nebo už mě všichni budou mít plné zuby. Když mi bude držet zdraví, chtěl bych u fotbalu vydržet co nejdéle," ubezpečil idnes.cz citovaný Petržela.

Spolu s ním bude pokračovat na stejné adrese také druhý nejstarší člen áčka Michal Kadlec. "Michal už i přemýšlel nad koncem, ale když se mu narodil malý, chce mu dát možnost, aby se šel podívat, jak taťka hraje fotbal. I proto bude další rok pokračovat. Já jsem mu taky dával čočku: „Dotáhl jsi mě sem a hned chceš končit.“ On na to stále má, je ve Slovácku platným hráčem, tak by byla škoda to ukončit. Ale každý jsme nějaký, tak za něj těžko můžu mluvit. Mě fotbal pořád baví. Tomáš Rosický i Pavel Horváth mi taky vždycky říkali, ať hraju, co to půjde, protože volna pak ještě budu dost. Vzal jsem si to k srdci, a když mám nějaké myšlenky, vzpomenu si na rady těch dvou," uzavřel Petržela, jehož názor nabídl web idnes.cz.

Dosud páli za Eindhoven, příští dva roky by měl střílet góly za Slovácko...