Hložek to trefil, ani neví jak. Sparta byla k poražení, překvapil po jasném neúspěchu Považanec

Hložek to trefil, ani neví jak. Sparta byla k poražení, překvapil po jasném neúspěchu Považanec

Jabloneckému středopolaři Jakubu Považancovi se jasná prohra na Letné nerozdýchávala zrovna snadno, neboť cítil, že velké šance měli i zelenobílí.

Byla podle něj Sparta první červencovou neděli k poražení? "Byla, ale to bychom nesměli dostat hned na začátku gól. To nás trošku zarazilo a domácí byli naopak uvolnění. My jsme hráli se strachem, báli jsme se hrát. Zradilo nás opět i neproměňování šancí, protože na to, že jsme hráli na Spartě, jsme si vytvořili hodně střeleckých příležitostí. Od restartu ligy nám to nějak nelepí, nepadá nám to tam, a to nás sráží na zem," krčil rameny svěřenec Petra Rady, jehož vyjádření vyšlo na webu fkjablonec.cz.

Hosty srazil i rychlý gól domácí hvězdičky Adama Hložka. "Miloš Kratochvíl perfektně získal balon, mohl to otočit, ale pokoušel se dát kolmici na Doležala. Kdyby to prošlo, šel by Doli sám na bránu. Jenže tam přišla ztráta balonu, Hanousek navážel míč, nikdo proti němu nevystoupil, měl hodně času na centr. Byl z toho gól, ale myslím si, že velmi šťastný, protože Hložek to trefil ani neví jak tou patičkou. Ale je to i tím, že oni jsou v laufu, hrají uvolněně a vše jim vychází, pak si dovolí i takové věci," doplnil devětadvacetiletý záložník, jenž přestoupil na sever Čech v roce 2017 z pražské Dukly.

Jablonec tak čeká tento týden proti Baníku zápas o všechno. Stále je totiž ve hře čtvrté místo a Peltova značka bude muset udělat proti Ostravě více bodů než Liberec proti Viktorii. "Čeká nás asi nejdůležitější zápas v sezoně. Musíme do toho dát všechno a zvládnout to. My chceme skončit čtvrtí. Liberec má těžký zápas v Plzni. Myslím si, že když to dokážeme a vyhrajeme nad Baníkem, tak bychom tu čtvrtou příčku mohli obsadit a zaručit si pohárovou Evropu. Musíme se vyždímat z posledních sil a věřit, že Liberec neuhraje nějaké body v Plzni," zakončil na fkjablonec.cz odchovanec Banské Bystrice, který v třiatřiceti duelech doznívající sezony ještě neskóroval.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.