Kúdela velebí Šilhavého i Trpišovského: Oba umějí udělat pohodu, lidsky jsou opravdu skvělí

Kúdela velebí Šilhavého i Trpišovského: Oba umějí udělat pohodu, lidsky jsou opravdu skvělí

Velezkušený střední obránce ve službách Slavie Ondřej Kúdela označil za dva nejlepší trenéry kariéry současného klubového kouče Jindřicha Trpišovského a reprezentačního kormidelníka Jaroslava Šilhavého.

Toho potkal už před více než dekádou poprvé na Kladně. "Spolupráce byla bezproblémová. Po lidské i trenérské stránce byl skvělý. Všechno si dokázal poskládat, jak potřeboval a chtěl. Hráli jsme dobrý a koukatelný fotbal," zavzpomínal na éru okolo dvaceti let věku na marodce nalézající se stoper, jehož slova vyšla na serveru ceskatelevize.cz.

Stejný muž ho poté povolal i do národního mužstva, což se hráčům v jeho věku nestává. "Že se mi to poštěstilo až takhle pozdě? Asi to tak mělo být. Jsem rád, že jsem se tam vůbec mohl dostat," vyprávěl v rozhovoru pro ČT Sport spoluhráč Coufala, Bořila, Zimy a spol.

Šilhavého respektuje nejen kvůli stálým názorům, ale i skromnosti a pokoře. "Ale taky umí zabrat. Má charisma, které dokáže kluky strhnout. Díky tomu si získal kabinu a díky tomu se postoupilo na Euro," velebil svého nadřízeného zadák z vršovického Edenu, jehož jedinou zahraniční štací kariéry bylo angažmá v kazašském FK Ordabasy.

Právě tam mu velí Jindřich Trpišovský, kterého poznal pod Ještědem a spolu s ním se následně přesunul i na Sinobo Stadium. "Padli jsme si do noty, sedli jsme si i lidsky. To trénování i jeho filozofie mě bavily. Oba trenéři umějí udělat pohodu. Po lidské stránce jsou opravdu skvělí. Vědí, kdy je potřeba utáhnout, kdy povolit," uzavřel na ceskatelevize.cz třiatřicetiletý exsparťan, jenž prošel také Slováckem, Mladou Boleslaví či Spartou.

Slávistický seznam přání má zahrnovat Graiciara, Karafiáta, Berana i Kuchtu. Júsuf by naopak mohl pod Ještěd